У США поліція змусила журналіста видалити знімки з акції протесту в Сенаті

Washington Examiner / Twitter

Протестувальники стояли в холі біля Сенатської палати, висловлюючи свою незгоду зі скасуванням так званої програми «Obamacare», яка дозволила багатьом американцям  отримати медичне страхування. Протестувальники скандували «Вбийте законопроект, та не вбивайте нас!» й «Ганьба!».  Поліція вирішила «відновити порядок» в Сенаті й на людей почали вдягати наручники й виводити з приміщення. Повідомляється про принаймні десять затриманих осіб. Під час затримання журналістам дали наказ не знімати фото чи відео, а усі вже відзняті матеріали - видалити. Так, журналіста Ендрю Десідеріо змусили видалити усі фотографії з акції протесту.

Правозахисні організації, зокрема Американський союз громадянських свобод (ACLU) та Національна асоціація фоторепортерів (NPPA) негайно відреагували на повідомлення про такі дії поліції, назвавши їх порушеннями Першої поправки до Конституції США. ACLU звертає увагу на те, що поліція не може змушувати фотографів видаляти світлини без відповідного ордеру. Організація також зазначає, що громадяни мають право фотографувати усе, що перебуває у їх полі зору в публічних приміщеннях, у яких вони перебувають, не порушуючи закону.

Співробітники Сенату та прес-служба заявили, що знімати на 3-му поверсі сенатського крила Капітолію вже давно заборонено. Однак, правозахисники наполягають на тому, що поліція не мала права втручатися у роботу журналістів. Тепер правоохоронцям загрожують звинувачення у фальсифікації доказів, перешкоджанні журналістської діяльності та крадіжці (у разі вилучення карти пам'яті у фотографа).

Нагадаємо, раніше фотографу Аарона Канту (Aaron Cantú) висунули звинувачення у підбурюванні до заворушень. Він був арештований в день інавгурації президента США у Вашингтоні під час акції протесту. Шість інших журналістів, які були затримані того дня, отримали такі ж звинувачення, але згодом справи проти них були закриті.  

comments powered by Disqus