У Росії заарештували трьох журналістів «за розхитування політичної обстановки»

imgcdn.luxnet.ua

Про це повідомляє РБК.

У середу, 29 липня Хамовнічеський суд Москви заарештував журналіста РБК Олександра Соколова, колишнього редактора газети «Дуель» Юрія Мухіна і його соратника Валерія Парфьонова за участь у заборонених на території Росії організації, яка виступає за проведення референдуму. 

Всі обвинувачені, згідно з матеріалами справи, продовжували діяльність організації Армія волі народу (АВН), яка була визнана Мосміськсудом екстремістською восени 2010 року. Як вважає слідство, журналісти перейменували АВН в «Ініціативну групу з проведення референдуму «За відповідальну владу», яка переслідувала колишні цілі і завдання, а саме: «створення ініціативних груп з проведення референдуму». На думку слідчих, справжня мета цієї організації полягала у «розхитування політичної обстановки в бік нестабільності та зміни існуючої влади нелегальним шляхом». Адвокат заарештованих Олексій Чернишов пояснив, що його підопічні мали намір домогтися внесення поправок до конституції РФ і прийняття закону «За відповідальну владу». Заарештовані журналісти пропонували оцінювати роботу депутатів, сенаторів та керівництва країни після закінчення їх повноважень. «В законі про екстремістську діяльность немає такого пункту, як проведення референдуму. Навпаки, екстремізм — це заважати проводити референдум», - заявив Мухін. 

2 травня президент РФ Володимир Путін підписав закон, що посилює покарання для ЗМІ за заклики до екстремізму. Згідно підписаного закону, стаття «Зловживання свободою масової інформації» доповнено абзацом про покарання за продукцію ЗМІ, закликає до здійснення екстремістської або терористичної діяльності, а також містить матеріали, що виправдовують таку діяльність. У цьому випадку передбачається штраф для юридичних осіб у розмірі від 100 тисяч до одного мільйона рублів, а також конфіскація «предмету адміністративного порушення». 

Юліан Ханс на сторінках Sueddeutsche Zeitung писав, що звинувачення в екстремізмі все частіше використовуються російськими судами для кримінального переслідування людей за дії, які здаються владі неприйнятними. Він зауважує, що в «екстремізмі» звинувачують не тільки опозиційних активістів і політиків, але і звичайних громадян, які висловлюють свою точку зору.

Нагадуємо, що в березні у Придністров’ї за «заклики до екстремізму» заарештували журналіста Сергія Ільченка. Приводом до порушення кримінальної справи стали дописи журналіста на інтернет-форумі із закликами до жителів Придністров’я «підійматися та озброюватися». Кілька днів тому, після чотирьох місяців ув’язнення, журналіст вийшов на волю. Він не планує припиняти критику влади Придністров'я і хотів би залишитися жити в Україні. Ільченко розповів, що саме українські журналісти, правозахисники та МЗС України зіграли ключову роль у його звільненні.

comments powered by Disqus