У Росії авторам журналістських розслідувань запропонували носити зброю

Поправки до закону «Про зброю» вже готуються, розповів виданню Борис Рєзнік, котрий вважає, що зброя допоможе журналістам захиститися від ображених героїв резонансних публікацій.

При цьому, за ідеєю депутата, зброя видаватиметься не всім журналістам, а лише на основі клопотання редакції ЗМІ.

У рамках ініціативи пропонується видавати журналістам бойову зброю – травматичного пісталету вже недостатньо, впевнений пан Рєзнік. «Цими «пугалками» вже нікого не здивуєш», – відзначив він.

Як зауважує «РБК Daily», колеги депутата стосовно ініціативи поки що налаштовані доволі скептично – тим паче, що нещодавно профільний комітет Держдуми РФ відхилив поправки щодо дозволу носити зброю працівникам «швидкої допомоги».

«Я не уявляю собі юридичну конструкцію, при якій держава буде озброювати журналістів. Як визначити категорію, кому можна давати пістолет, а кому ні? Невже видавати зброю будь-якому штатному співробітнику будь-якого видання, а в Росії їх сотні тисяч?» – запитує журналіст і депутат Держдуми Олександр Хінштейн.

Деякі експерти у сфері зброї – навпаки – вважають ідею Бориса Рєзніка вдалою.

«Для журналістів носіння зброї повинне бути обов’язковим, оскільки ця категорія громадян подвійно беззахисна, тому що злочинець заздалегідь знає, що ця людина не має зброї», – заявила голова руху «Право на оружие» Марія Бутіна, додавши, що журналістику можна віднести до категорії професій, представники яких нерідко перебувають у потенційно небезпечних ситуаціях.

comments powered by Disqus