У ОБСЄ засудили рішення турецького суду щодо продовження арешту журналістів газети Cümhuriyet

Yasin Akgul/AFP, rappler.com

Як повідомляє Reuters, суд Стамбулу вчора постановив продовжити арешт для співробітників опозиційної газети Cümhuriyet. Наступне слухання у справі призначене на 9 березня 2018 року.

За словами представника ОБСЄ, цей судовий процес «послабив громадські дебати і демократичний процес в Туреччині», оскільки створив серйозну загрозу для журналістики і критичних дискусій в країні. «Cümhuriyet – відома, незалежна і безкоштовна газета, чия діяльність не пов’язана з «тероризмом чи спробою державного перевороту в липні 2016 року», - цитує його слова «Радіо Свобода». Арлем Дезір також закликав владу Туреччини зняти обвинувачення з усіх журналістів та звільнити їх.

Видання Hurriyet Daily News повідомляє, що під час судового засідання відомий турецький письменник і журналіст Ахмет Шик (Ahmet Şık) був виведений із зали суду через промову на свій захист. Суддя постановив, що вона містить «політичні заяви». Зокрема арешт був продовжений для Ахмета Шика, Мурата Сабунчу (Murat Sabuncu) та Акіна Аталая (Akın Atalay).

Нагадаємо, у вересні одного з журналістів турецької газети Cümhuriyet Кадрі Ґюрсела (Kadri Gursel) звільнили з-за ґрат. Він провів у в’язниці 11 місяців.

24 липня 17 журналістів із турецької опозиційної газети Cumhuriye постали перед судом після кількох місяців досудового розслідування. Їм висувають обвинувачення від розповсюдження державних таємниць і зв’язків із рухом опозиційного проповідника Фетуллахом Ґюленом до надання допомоги терористичним організаціям, зокрема «Робітничій партії Курдистану».

comments powered by Disqus