У Непалі загинув спортивний журналіст державної газети Gorkhapatra

Фото: myrepublica.com

Про це повідомляє сайт організації.   

Журналіст отримав редакційне завдання висвітлювати  футбольний  матч. Однак за трагічним збігом обставин воно збіглось у часі з найпотужнішим у країні за останні вісімдесят  років землетрусом. Тож він опинився у пастці   і вважався зниклим   безвісти.

Тіло молодого репортера  знайшли минулої суботи  під  уламками власної оселі у Катманду.  У репортера залишились батьки, залежні від його заробітку,  троє братів та сестер.

МФЖ надіслала співчуття родині Бомджана та  закликала   роботодавця надати їй  усю необхідну підтримку.

30-річний Суман Бомджан - спортивний журналіст. Протягом останніх трьох років був фрілансером щоденної  непальської  державної газети Gorkhapatra.

Раніше  працював на радіостанції Nepal FM та   у виданнях  рідного міста Maкванпура. Він  був також  координатором    окружного Непальського  форуму спортивних журналістів  (the Nepal Sports Journalists Forum - NSJF).

МФЖ заявила: «Ми засмучені підтвердженням смерті журналіста Сумана Бомджана внаслідок  руйнівного землетрусу, який позбавив життя стількох непальців.  Стихійна катастрофа    завдала потужного удару по медіа у всій країні. Реальний масштаб  збитків  і  втрат  потрібно ще повною мірою збагнути».

Чимало непальських репортерів стали   безхатченками  після того, як їхні оселі пошкодив  землетрус. Виникали перебої  у виході газет,  багато радіостанцій змушені були припинити мовлення. Чимало медій,  серед них найбільше  у  Непалі видання Kantipur,  нині  функціонують у тимчасових приміщеннях. 

МФЖ  аналізує ситуацію у  Непалі та  підтримує зв'язки з медіаспільнотою, щоб надавати  їй підтримку та необхідну допомогу.

У попередній заяві МФЖ нагадала    журналістам світу про існування  Фонду безпеки (IFJ Safety Fund), що  підтримує  репортерів, постраждалих від стихійних катастроф. Кризові ситуації, пов’язані  з репортерами в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, відстежує Медійний фонд безпеки і солідарності (the Media Safety and Solidarity Fund -MSSF). МФЖ повідомила електронну адресу, за якою  можуть звертатися зацікавлені особи - fnjnepal(at)mail.com(dot)np

 

comments powered by Disqus