У Москві затримували американського журналіста

Скріншот nv.ua

Про це повідомло видання nv.ua.

Його колега Іліас Меркурі повідомив у Twitter, що причиною стала відсутність реєстрації. Пізніше сам журналіст розповів у Facebook, що реєстрація в нього є й з документами все гаразд. Майкл Бом повідомив, що до нього додому прийшли двоє працівників паспортного столу та двоє поліцейських з метою перевірки документів.

«Вони приїхали до мене додому і перевірили мої документи (візу, реєстрацію, паспорт) –  "стандартна перевірка документів іноземців", як мені пояснили. Потім попросили мене проїхати з ними до відділку поліції, що я і зробив», – розповів журналіст.

За словами пана Бома, незважаючи на те, що ніяких порушень з його боку не було, його все ж попросили написати пояснювальну записку.

«Дивно й те, що приїхали до мене додому для перевірки. Зазвичай на вулиці перевіряють документи. Так і не пояснили, чому вони вирішили ощасливити мене таким несподіваним домашнім візитом. І вони не пояснили мені, чому вирішили так цілеспрямовано перевірити саме мене. У Москві десятки тисяч іноземців...», – зазначив він. 

Проте Майкл Бом не вважає, що в цій справі є якась політична складова.

На сайті видання The Moscow Times повідомляється, що Майкл Бом працює в Росії з 1997 року. Він був редактором одного з розділів The Moscow Times та викладав журналістику в Московському державному інституті міжнародних відносин.

Журналіст нерідко бере участь у ток-шоу на російських федеральних каналах, де критикує агресивну політику Кремля.

Нагадаємо, 1 грудня голова комітету з регламенту і контролю Державної думи РФ Ольга Савастьянова заявила, що парламент може заборонити відвідини засідань американськими журналістами. Цей крок стане відповіддю на нещодавнє позбавлення журналістів RT акредитації в Конгресі США. 

15 листопада російська Держдума схвалила поправки до закону «Про засоби масової інформації», згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами й які вимагають від медіа зокрема розкривати джерела фінансування. 25 листопада Президент РФ Володимир Путін підписав цей закон. 5 грудня Мін'юст Росії оприлюднив список медіа, які вважає «іноземними агентами» згідно нового закону. До нього ввійшли «Радіо Свободна Європа / Радіо Свобода (РСЕ / РС)» та 7 її окремих медіапроектів, а також корпорація «Голос Америки».

comments powered by Disqus