У Мексиці знову атакували та викрали журналістів

У Мексиці знову атакували та викрали журналістів

12:24,
9 Жовтня 2014
5476

У Мексиці знову атакували та викрали журналістів

12:24,
9 Жовтня 2014
5476
У Мексиці знову атакували та викрали журналістів
У Мексиці знову атакували та викрали журналістів
Протягом тижня ще двоє мексиканських журналістів стали жертвами насильства, привертають світову увагу до цієї теми «Репортери без кордонів» (RSF)

У місті Френсільо (штат Сакатекас) мішенню теракту став репортер щоденної газети Página 24 та Radio B15, Марґарито Хуарес Гонсалес (Margarito Juárez González) та його родина, пишуть «Репортери без кордонів».

 

Бойовики обстріляли його будинок. на світанку, коли господарі ще спали. Кулі великого калібру влучили у декілька кімнат, пошкодили стіни у спальні. На щастя, обійшлося без жертв. Нападники обстріляли також авто журналіста.

 

Марґарито Хуарес подав скаргу до генеральної прокуратури штату. Розпочато розслідування злочину, репортеру  призначили охорону.

 

Перед нападом журналіст застерігав, що голова муніципалітету Бенхамін Медрано Кесада (Benjamín Medrano Quesada) погрожував йому у зв’язку з публікацією матеріалу про кримінальну справу, до якої  причетний він і угруповання Los Zetas. Останнє займається міжнародною торгівлею наркотиками та іншими видами кримінальної діяльності. Хуарес також повідомляв, що торік він вже ставав жертвою атаки. Тоді нападники пограбували й спалили його авто.

 

Менш як за тиждень до цього у штаті Пуебла, повідомили «Репортери без кордонів», бойовики захопили у полон кореспондента порталу RexRadio Мігеля Енріке Ортеґу Бонілью(Miguel Enrique Ortega Bonilla). Він зміг звільнитися аж через сім годин.

 

Про проблему колеги й родичі Бонільї дізналися, отримавши від нього сигнал про тривогу через мобільний додаток WhatsApp.

 

Репортера викрали чотири бойовики у місті Тесіутлан догорогою до сусіднього муніципалітету, де він збирався висвітлювати марш миру. Поки Мігель перебував у полоні від нього не надійшло жодної звістки.

 

В інтерв’ю «Репортерам» Мігель розповів: «Вони (викрадачі) одягли мені на голову пластиковий мішок і штовхали у спину, щоб я сідав в авто. Після того, як мене кудись привезли, запитували по радіо – що зі мною робити далі  – убити чи просто налякати».

 

Мігель відчував дотик зброї до потилиці. Згодом його кинули у глибокий рів. Він пролежав там, поки не розв’язав руки. Коли звільнився – подався додому.

 

Опинившись на волі, Міґель Енріке Ортеґа Бонілья, який раніше не отримував погроз, звернувся до влади із проханням забезпечити охорону для себе й для своєї родини.

 

Повідомлення RSF із Мексики відображають хроніку тривожних подій.

 

- 4 вересня у штаті Ґуанахуато в офісі було вчинено напад на кореспондентку щоденної газети El Heraldo de León Карлу Ханет Сільву Ґерреро (Karla Janeth Silva Guerrero), яка критикувала місцеву владу

.

- 2 вересня під час нападу на оселю ледве вижили видавець тижневика Tinta Verde у штаті Веракрус Ігнасіо Домінґес (Ignacio Domínguez) та його родина. У скоєнні замаху він підозрює члена парламенту, пов’язаного з аграрною мафією.

 

- 11 серпня у штаті Оаксакавбили кореспондента газети El Buen Tono Октавіо Рохаса Ернандеса (Octavio Rojas Hernández), який вів поліцейську хроніку і викривав організовану злочинність.

 

- 1 серпня група злочинців убила у столичному штаті 12-річного Хуана – сина засновника комунальної радіостанції La Calentana Mexiquense Індалесіо Бенітеса Мондраґона (Indalecio Benítez Mondragón).

 

За даними RSF Мексика встановила антирекорд за кількістю жертв серед журналістів у Латинській Америці. З січня 2000-го до вересня 2014 року насильницькою смертю там загинув 81 репортер.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Марґарито Хуарес Гонсалес, pagina24.com.mx
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду