У Казахстані за спробу критикувати саміт ЄврАзЕС заарештували репортерів

У Казахстані за спробу критикувати саміт ЄврАзЕС заарештували репортерів

00:00,
2 Червня 2014
1192

У Казахстані за спробу критикувати саміт ЄврАзЕС заарештували репортерів

00:00,
2 Червня 2014
1192
У Казахстані за спробу критикувати саміт ЄврАзЕС заарештували репортерів
У Казахстані за спробу критикувати саміт ЄврАзЕС заарештували репортерів
Влада Казахстану не допустила, щоб журналісти «зіпсували» підписання в Астані президентами Росії, Казахстану та Белорусії Договору про створення Євразійського економічного союзу (ЄврАзЕС). Так розцінюють її репресивні заходи, спрямовані на придушення критичних голосів, «Репортери без кордонів» (RSF).

Трьох журналістів – кореспондента казахської служби RFE/RL «Радіо Азаттик» (Radio Azattyk) Оркена Бісенова, відомого за псевдонімом Оркен Джоямерген, та його колег Саната Урналієва і Віктора Гудзя – арештували поблизу казахської столиці.

Вони висвітлювали зустріч політичних активістів, які збиралися провести акцію протесту проти ЄврАзЕС. Під час нічного судового розгляду їх засудили до 4-денного тюремного ув’язнення «за дрібне хуліганство». Близько 20 учасників зустрічі також потрапили під арешт.

У день зустрічі трьох президентів сайт Радіо Азаттик протягом декількох годин був частково заблокований. Недоступними стали розміщені на ньому статті про ЄврАзЕС.

«Репортери без кордонів» засудили прояви цензури як «неприйнятні». «Це тривожне попередження усім професійним медійникам у Казахстані, - заявив завідувач бюро медіаорганізації у Східній Європі та Центральній Азії Йоганн Бір (Johann Bihr). - Зіткнувшись з відмовою частини населення від євразійського проекту, влада Казахстану хоче заткнути рота ЗМІ, щоб завадити їм повідомляти про події та не розпалювали невдоволення. Відколи у грудні 2011 року у місті Жанаозен були жорстоко придушені соціальні заворушення вона боїться, щоб повстання не повторилося і становище знову не дестабілізувалося».

Очільник Радіо Свобода Ненад Педжич (Nenad Pejic) розцінив арешт Оркена Бісенова та двох інших журналістів як «спробу обмежити інформацію про ЄврАзЕС та як порушення свободи слова».

Підтримку журналістові висловлюють користувачі соцмереж. Вони публікують у  Facebook повідомлення через хэштег #FreeOrken.

Радіо Свобода нагадує, що казахські журналісти, виконуючи свій професійний обов’язок, вже не раз зазнавали поліцейського насильства.

Казахська служба RFE/RL Радіо Азаттик була заснована ще 1953 року. 2009 її веб-сайт отримав престижну міжнародну премію «Онлайн-журналістика» у номінації найкращого неангломовного сайту. Він також відзначений премією конкурсу Award.kz.

За Індексом свободи преси «Репортерів без кордонів» Казахстан посів 2014 року 161 місце серед 180 країн світу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Оркен Бісенов, rus.azattyq.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду