У Єгипті заарештували журналіста Аль-Джазіри за «підбурювання до заколоту»

Al-Jazeera

Пану Хусейну були висунуті звинувачення в порушенні громадської безпеки та поширенні неправдивих відомостей. Водночас мовник Аль-Джазіра заявив, що журналіст знаходився в країні у відпустці, повідомляє The Guardian.

Міністерство внутрішніх справ оприлюднило офіційну заяву, згідно з якою «керівництво каналу Аль-Джазіра наказало деяким особам, які співпрацювали із телеканалом всередині країни, продовжувати втілювати медіаплан із підбурювання до заколоту, порушення громадської безпеки та поширення хаосу за допомогою трансляції неправдивих новин».

Міністерство визначило, що Махмуд Хусейн і є тією людиною, яка реалізує цей план в Єгипті.

Телеканал Аль-Джазіра також оприлюднив свою офіційну заяву, в які заперечив «сфабриковані звинувачення» висунуті проти Хусейна та висунув вимогу негайного звільнення журналістка, додавши, що він знаходився в Єгипті на відпочинку, а не для роботи.

«Єгипет протягом останніх двох років заарештував кількох репортерів Аль-Джазіри, чим викликав занепокоєння з приводу безпеки журналістів, що працюють в країні», - відзначає The Guardian.

Минулого місяця у Єгипті голову спілки журналістів засудили до двох років позбавлення волі. Його звинуватили у  приховуванні переслідуваних за законом колег і в поширенні завідомо неправдивої інформації. 

comments powered by Disqus