У Білорусі заблокували видання «Белорусский партизан»

belaruspartisan.org
Про це повідомляється на сайті Міністерства інформації Білорусі.
 
«На вказаному інформаційному ресурсі, розміщеному за межами національного сегмента мережі інтернет, регулярно розміщуються матеріали, в яких міститься заборонена інформація», —  йдеться у повідомленні відомства.
 
У білоруському міністерстві повідомили, що рішення про блокування прийнято за результатами моніторингу сайту, проте не називаються публікації, у яких була оприлюднена заборонена інформація. 
 
Редакція видання повідомила, що не отримувала ніяких офіційних попереджень про блокування. У Міністерстві інформації їм не вдалося з'ясувати конкретні причини обмеження доступу до сайту. У своїй публікації з приводу блокування «Белорусский партизан» радить підписуватися на сторінки проекту в соцмережах і пояснює, як обійти блокування.

Ситуацію прокоментував відомий юрист, професор, екс-суддя Конституційного суду Білорусі Михайло Пастухов: «У цьому випадку мова йде про протидію (незаконну або законному) діяльності засобу масової інформації, що є суттєвим порушенням закону про ЗМІ. Можна говорити про склад злочину, коли не дозволяють діяти тому чи іншому ЗМІ. Інша справа, що сайт "Білоруський партизан" офіційно не зареєстрований в Білорусі, тому говорити про офіційну відповідальності блокувальників не виходить. І скаржитися до відповідних органів влади, зокрема суд, прокуратуру, Міністерство інформації не має сенсу».

На його думку, домогти розблокуванню ресурсу могли б заяви міжнародних організацій: ОБСЄ, «Репортерів без кордонів» і Human Rights Watch. 

Медіа «Белорусский партизан» було створенене кількома незалежними журналістами з Білорусі в 2005 році, коли білоруська влада заборонила роботу більшості незалежних ЗМІ.  Одним із засновників сайту, який критикує білоруську владу, був журналіст Павло Шеремет, убитий у центрі Києва влітку 2016 року. 

«Це не пропагандистський ресурс. Ми не підтримуємо якусь одну політичну силу чи партію. Ми даємо можливість висловитися всім. Наше головне завдання - максимально точно і повно розповісти людям про події, що відбуваються в Білорусі», — зазначає про ціль проекту редакція.

Над наповнення інтернет-видання працюють журналісти, дизайнери, програмісти і письменники з Білорусі, Росії і Польщі.

Нагадаємо, цього року в Білорусі триває судовий процес над журналістами незалежного білоруськомовного телеканалу «Белсат», зареєстрованого в Польщі. На журналістів заведені справи за порушення частини 2 статті 22.9 Кодексу про адміністративні правопорушення Республіки Білорусь (незаконне виготовлення та розповсюдження продукції ЗМІ). 

comments powered by Disqus