У 2006-2016 роках в світі вбили 930 журналістів – ЮНЕСКО

ЮНЕСКО

Такі дані організація навела у своїй доповіді

За останні п'ять років насильницькою смертю померли 530 співробітників ЗМІ. За один минулий рік – 102.

Міжнародна організація констатувала, що станом на 2017 рік 90% випадків вбивств журналістів залишаються безкарними. Цей показник на 2% кращий, ніж минулого року. 

«Справедливість – наріжний камінь вільного суспільства, – каже генеральна директорка ЮНЕСКО Ірина Бокова. – Він переконує тих, хто загрожує свободі вираження поглядів та заохочує тих, хто стоїть на її захисті. Тому несправедливість проти журналістів настільки дорого коштує усім суспільствам».

Більшість медійників, які загинули в 2016 році (94%), були місцевими журналістами, які повідомляли про події в регіоні.

50% вбивств відбулася в країнах, де не було збройного конфлікту. В 2015 році цей показник становив 47%.

Частка жінок-журналістів, яких було вбито, зросла з 5% у 2006 році до 10% у 2016-му. Жінки продовжують стикатися з особливими загрозами, включаючи переслідування в Інтернеті.

У 2017 році в рамках контролю за безпекою журналістів та питаннями безкарності ЮНЕСКО запросив 62 держави-члени, які мали нерозслідувані справи, надавати інформацію про стан слідства. З них 46 (74%) відповіли, а 41 вже надали дані про перебіг розслідування вбивств медіапрацівників. 

Ці цифри підтверджують зростання рівня обзінаності серед держав-членів механізму моніторингу та звітності ЮНЕСКО: у 2016 році відповіли 68%, у 2015 році – 47%, а в 2014 році – лише 27%.

Проте в ЮНЕСКО констатують, що цього, на жаль, недостатньо для досягнення цілей Міжнародного дня боротьби з безкарністю злочинів проти журналістів (International Day to End Impunity for Crimes Against Journalists).

«У новинах ми чуємо про те, що наші колеги-журналісти загинули, отримали поранення чи ув'язнені по всьому світу, – каже Посол доброї волі ЮНЕСКО з питань свободи слова та безпеки журналістів, відома міжнародна журналістка Крістіан Аманпур. – Ми, преса, повинні продовжувати боротися задля припинення безкарності».

З нагоди Міжнародного дня боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів ЮНЕСКО, її партнери та медіа розпочинають глобальну кампанію #MyFightAgainstImpunity.

У всьому світі: Італії, Кенії, Філіппінах, Сенегалі, Тунісі, Сполучених Штатах Америки та багатьох інших країнах будуть організовані заходи з нагоди цього дня.

Слідкувати за Міжнародним днем боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів можна за допомогою хештегів #EndImpunity і #JournoSafe.

Нагадаємо, Комітет захисту журналістів (CPJ) опублікував «Глобальний індекс безкарності-2017», в якому назвав країни, в яких вбивства журналістів найчастіше сходять злочинцям з рук. Перші місця в індексі посіли Сомалі, Сирія й Ірак. Україна не увійшла до цьогорічного індексу CPJ. На дев’ятому місці в ньому опинилася Росія. 

comments powered by Disqus