Спецкору BBC загрожує 5 років в’язниці в Таїланді

Фото: Kritsada Muenhawong, AFP/Getty Images

Про це пише The Guardian.

Судовий розгляд, який розпочався 23 серпня, спричинив матеріал Джонатана Геда 2015 року, в якому він розповів про те, як у двох пенсіонерів вкрали нерухомість у м.Пхукет. Згідно з його розслідуванням, за цим своїть злочинна мережа та корумпована влада. Одна із жертв – британець Ян Ранз (Ian Rance), також є відповідачем у справі. Їм обом висунути обвинувачення в порушенні суворого закону Таїланду про приниження честі та гідності.

У суд на них поскаржився чоловік на ім’я Пратуан Танарак (Pratuan Thanarak) – місцевий юрист, який згадується в статті пана Геда. На аудіо він розповів журналісту, як Ранз втратив приватну власність на 1,2 млн доларів. Юрист визнав, що засвідчив підпис Ранза за його відсутності. А це допомогло його дружині розпоряджатися майном. Пізніше її засудили за шахрайство.

У скарзі Пратуана Танарака йдеться про те, що матеріал Джонатана Геда містить «наклеп, образу чи ненависть» щодо нього, проте не уточняється, чи вчинив він сам правопорушення.

BBC в свою чергу заявила, що «відстоюватиме свою журналістику» та «має намір виправдати ім'я свого кореспондента». 

Геда та Ранза можуть присудити до двох років позбавлення волі.

Журналістику BBC також висунули обвинувачування в тому, що він порушив закон щодо комп’ютерних злочинів, який забороняє публікувати неправдиву інформацію онлайн. Це загрожує йому ув’язненням строком до 5 років.

Тоді як в більшості країн закони про образу честі та гідності відносяться до цивільного права, в Таїланді – до кримінального.

Як зазнчає The Guardian, британський кримінальний журналіст Ендрю Драммонд (Andrew Drummond) поїхав з Таїланду цього року через скарги до суду людей, про яких він писав.

Нагадаємо, передавачі BBC в Таїланді припинили роботу 1 січня, коли закінчився термін дії угоди між мовником та владою країни. Раніше влада Таїланду розпочала розслідування щодо компанії через підозри в образі монархії. Причиною стала публікація на сайті місцевої служби BBC, яка містила інформацію про нового короля Маху Вачиралонгкорна.

Нещодавно таїландського активіста Ятупата Боонпатаракса (Jatupat Boonpattaraksa) засудили до понад 2 років в’язниці за репост статті BBC, яку розцінили як образливу для короля Таїланду.

У червні військовий суд Бангкока виніс один з найсуворіших вироків в рамках дії закону про дифамацію щодо королівської родини Таїланду. Чоловіка засудили до 35 років ув’язнення за пост у соціальній мережі Facebook.

comments powered by Disqus