Росія посіла п'яте місце серед найнебезпечніших для преси країн - INSI

INSI

За даними INSI, в 2016 оці найнебезпечнішими для працівників медіа були Колумбія, Мексика, Афганістан, Ірак та Росія. Всього за минулий рік, виконуючи свою роботу, загинуло 115 журналістів.

«Дев'ять російських журналістів загинули на борту військового літака, який розбився над Чорним морем. Ця катастрофа сталася менш ніж через місяць після того, як 20 журналістів загинули в іншій аварії, коли літак з бразильською футбольною командою Chapecoense розбився поблизу колумбійського міста Медельїн», - йдеться у звіті. Ще шість працівників медіа загинули в Сирії.

Ханна Сторм, директорка INSI відзначила, що Більшість з них були журналістами-міжнародниками, мало хто мав підтримку великих новинних агентств, і більшість з них померли після тривалих погроз та тиску.

За даними організації «Репортери без кордонів», за 2016 рік у світі було вбито 74 журналісти. Серед них - 57 професійних журналістів, 9 громадянських журналістів і ще 8 людей, які співпрацювали зі ЗМІ. Також на Туреччину та Китай припадає більше 60 відсотків усіх ув'язнених журналістів у світі. Станом на 1 грудня 2016 року у світі нараховувалось щонайменше 348 медіапрацівників, які перебувають за ґратами у зв'язку з їхньою роботою. 

 

comments powered by Disqus