Прокуратура Мальти звинуватила трьох осіб у вбивстві журналістки Дафни Каруани Галіції

Darrin Zammit Lupi, The Guardian / Протест журналістів у Валетті

Як повідомляє The Guardian, звинувачення були висунуті братам Альфреду та Джорджу Діджіоргіо (Alfred and George Degiorgio), а також Вінсенту Мускату (Vincent Muscat). ВОни були серед десяти осіб, затриманих раніше у понеділок, 4 грудня.

Підозрюваним також було пред'явлено звинувачення у кримінальному використанні вибухових речовин, участі в організованій злочинності та злочинній змові. Всі троє не визнали себе винними у звинуваченнях під час слухань, які відбулися у вівторок увечері.

Під час прес-конфренеції 4 грудня прем’єр-міністр Мальти Джозеф Мускат пообіцяв, що «переверне кожен камінь», аби знайти вбивць журналістки Дафни Каруани Галіції. Як звертає увагу The Guardian, сам прем’єр часто був об’єктом розслідувань журналістки, яка доводила зв’язок між його сім’єю та офшорними компаніями, зареєстрованими у Панамі.  

Нагадаємо, Європарламент закликав до незалежного розслідування вбивства журналістки-розслідувачки Дафни Каруани Галіції.

Речник Єврокомісії Маргарітіс Схінас (Margaritis Schinas) повідомив, що Єврокомісія засуджує вбивство Дафни Каруани Галіції та підкреслив важливість права журналістів на розслідування й незручні питання.

Згодом Європейський парламент назвав залу для співробітників ЗМІ у своїй будівлі на честь вбитої на Мальті журналістки.

comments powered by Disqus