Письменники та журналісти виступили на захист «Новой газеты» та «Эха Москвы»

РБК

Про це повідомляє російська служба BBC.

Раніше «Новая газета» заявила, що після публікації про катування мешканців Чечні, непокоїться про безпеку власних співробітників.

 Згідно з інформацією, 3 квітня, через три дні після першої публікації, в центральній мечеті Грозного відбулися екстрені збори представників 24 чеченських вірдів, ісламських богословів та лідерів громадської думки Чечні. За офіційними даними, у зборах взяли участь 15 тисяч осіб. На цих зборах Адам Шахидов, радник глави Чечні Рамзана Кадирова, публічно звинуватив колектив «Новой газеты» в наклепі та чітко позначив «ворогів нашої віри і нашої батьківщини».

За результатами цих зборів була ухвалена резолюція. Другий пункт цієї резолюції відкрито і прямо закликає до насильства: «З огляду на те, що завдано образи віковим підвалинам чеченського суспільства і гідності чоловіків-чеченців, а також нашій вірі, ми обіцяємо, що відплата наздожене справжніх підбурювачів, де б і ким би вони не були, без терміну давності».

«Нам очевидно: ця резолюція підштовхує релігійних фанатиків до розправи над журналістами», - заявили в редакції.

Пізніше про погрози з боку чеченських парламентарів та представників духовенства надійшли в бік «Эха Москвы», після того як його головний редактор підтримав журналістів газети, порівнявши їх погрози з погрозами терористів з ISIS.

«Чим закінчуються такі погрози – ми добре пам’ятаємо. Нерозслідувані вбивства Анни Політковської та Наталі Естемірової, нездатність слідства і суду провести повноцінний процес у справі про вбивство Бориса Нємцова, змушують нас з особливою тривогою стежити за розвитком цієї ситуації», - йдеться у заяві асоціації «Свободное слово», - підпис під якою поставили декілька десятків відомих письменників та журналістів.

comments powered by Disqus