Одна з партій Словаччини ініціює дострокові вибори через вбивство журналіста

baltnews.lt

Про це повідомляє AP.

12 березня на з’їзді Most-Híd вирішили обговорити можливість дострокових парламентських виборів з іншими коаліційними партіями.

У разі якщо уряд не погодиться на дострокові вибори, партія збирається вийти з коаліції. Це, скоріш за все, так само призведе до припинення повноважень парламенту Словаччини.

«Ми віримо, що тільки вибори можуть вирішити цю ситуацію», – заявив лідер партії Most-Híd Бела Бугар (Bela Bugar), маючи на увазі масштабні протести проти влади, які відбуваються по всій країні після вбивства журналіста-розслідувача Яна Кучака та його дівчини Мартіни Кушнірової (Martina Kusnirova).

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо (Robert Fico) – лідер партії Smer-Social Democracy Party – виступає проти ідеї дострокових виборів. Третя партія з коаліції – Slovak National Party –заявила, що готова вести переговори про дострокові вибори.

Раніше президент Словаччини Андрей Кіска (Andrej Kiska) заявив, що після вбивства журналіста-розслідувача країна потребує переформатування уряду або ж проведення нових парламентських виборів. 27-річний Ян Кучак став першим журналістом, убитим в Словаччині.

Нагадаємо, 12 березня міністр внутрішніх справ Словаччини Роберт Калінак (Robert Kalinak) повідомив, що йде у відставку. Раніше у відставку пішов міністр культури Словаччини Марек Мадярич (Marek Maďarič), який відповідає за свободу слова в країні.

9 березня в Словаччині відбулися масові протести з вимагою відставки уряду прем'єр-міністра Роберта Фіцо. Словацькі ЗМІ називали цей протесту столиці країни Братиславі найбільшим з часів Оксамитної революції 1989 року. Аналогічні акції пройшли також у кількох містах у Чехії.

Тіла Яна Кучака та Мартіни Кушнірової поліція знайшла 25 лютого. Їх обох застрелили. 

26 лютого словацький уряд пообіцяв виплатити винагороду в €1 млн за будь-яку інформацію, яка допоможе у розслідуванні подвійного вбивства.

1 березня керівник поліції Тібор Гаспар (Tibor Gašpar) заявив, що в рамках розслідування подвійного вбивства було затримало сімох людей, зокрема головного фігуранта розслідування Яна Кучака – італійського підприємця Антоніна Вадалу (Antonin Vadalu). Проте, як повідомляє ВВС, 3 березня поліція Словаччини звільнила всіх сімох підозрюваних у вбивстві через нестачу доказів.

Американське ФБР, британський Скотленд-Ярд, Європол, а також чеська та італійська поліція допомагають словацьким слідчим знайти винних у вбивстві Яна Кучака та Мартіни Кушнірової. Колеги журналіста продовжують вести розпочаті ним розслідування, які стосуються корупції у Словаччині, а також зв'язків представників влади із італійською мафією.

comments powered by Disqus