ОБСЄ заявляє про зростання насильства проти журналістів

Softpedia

«Насильство і погрози щодо журналістів знаходяться на підйомі у багатьох частинах регіону ОБСЄ», - сказав він на засіданні постійної Ради ОБСЄ у Відні, представивши доповідь, присвячену 20-річчю Мандату представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ.

За менш ніж чотири місяці, які Арлем Дезір обіймає цю посаду, у регіоні ОБСЄ було вбито чотирьох журналістів: Кім Волл в Данії, Галу та Арубу Баракат у Туреччині, Дафну Каруану Галіцію на Мальті.

Він підкреслив нагальну необхідність того, аби держави-члени ОБСЄ вели боротьбу з безкарністю й активізували свої зусилля на захист й заохочення свободи ЗМІ. «У багатьох відношеннях свобода ЗМІ нині під більшою загрозою, ніж будь-коли з моменту створення Офісу», - сказав Арлем Дезір. Він також навів дані про те, що понад 170 журналістів перебувають під вартою по всьому регіону ОБСЄ.

Арлем Дезір був призначений на посаду представник ОБСЄ з питань свободи у липні цього року. Раніше він також звертав увагу на загрози, яких зазнають журналісти під час виконання своїх професійних обов’язків, зокрема, журналісти-фрілансери, які є більш вразливими.

comments powered by Disqus