«Новая газета» заявила про відкриті погрози редакції

«Новая газета»

Про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті газети. 

Раніше журналісти опублікували відповідну заяву у Facebook, оскільки сайт потрапив під хакерські атаки.

1 квітня «Новая газета» повідомила про масові затримання і катування мешканців Чечні, підозрюваних в гомосексуальній орієнтації.

«Нам відомі імена трьох загиблих, і також ми знаємо, що убитих людей набагато більше. Позасудові розправи, так звані "вбивства честі", вершать і родичі жертв...», - зазначили в редакції.

«Реакція, яка виникла у відповідь на публікації про переслідування чеченських гомосексуалів, викликає у редакції серйозні побоювання за безпеку вже не тільки конкретних журналістів, а й усіх без винятку співробітників "Новой газеты”», - сказано в заяві.

Згідно з інформацією, 3 квітня, через три дні після першої публікації, в центральній мечеті Грозного відбулися екстрені збори представників 24 чеченських вірдів, ісламських богословів та лідерів громадської думки Чечні.

За офіційними даними, у зборах взяли участь 15 тисяч осіб.

На цих зборах Адам Шахидов, радник глави Чечні Рамзана Кадирова, публічно звинуватив колектив «Новой газеты» в наклепі та чітко позначив «ворогів нашої віри і нашої батьківщини».

«Виступ Шахидова, а також інших чеченських богословів транслювався місцевим телебаченням і широко розійшовся в інтернеті, спровокувавши хвилю нетерпимих висловлювань в соціальних мережах», - зазначає газета.

За результатами цих зборів була ухвалена резолюція. Другий пункт цієї резолюції відкрито і прямо закликає до насильства: «З огляду на те, що завдано образи віковим підвалинам чеченського суспільства і гідності чоловіків-чеченців, а також нашій вірі, ми обіцяємо, що відплата наздожене справжніх підбурювачів, де б і ким би вони не були, без терміну давності».

«Нам очевидно: ця резолюція підштовхує релігійних фанатиків до розправи над журналістами», - заявили в редакції.

«Для "Новой газеты" абсолютно очевидно, що нинішня хвиля репресій - не унікальний явище для сьогоднішньої Чечні. Рівень насильства в республіці за останні три роки різко зріс і це прямим чином пов'язано з відсутністю повноцінного розслідування вбивства Бориса Нємцова, яке, по суті, зійшло з рук замовникам цього злочину», - наголошується в заяві.

Журналісти вважають, що безкарність саме цього злочину породила повну впевненість замовників у власній невразливості.

«Мовчання і бездіяльність в такій ситуації роблять всіх, хто здатний хоч щось зробити, співучасниками. Саме тому "Новая газета" продовжує працювати в Чечні. Але ми дуже добре розуміємо, яку високу ціну можемо заплатити. Нерозслідувані вбивства наших колег - Анни Політковської та Наталії Естемірової - очевидний доказ», - заявляє редакція.

Журналісти наполягають: реакція на журналістську роботу, озвучена на зустрічі в центральній мечеті, є неприйнятною в цивілізованому суспільстві і повинна бути оцінена з точки зору російського права.

«Новая газета» закликала російську владу зробити все можливе, щоб припинити дії, спрямовані на збудження ненависті та ворожнечі до журналістів, які виконують свої професійні обов'язки.

Нагадуємо, що восени минулого року «Новая газета» опублікувала відео з вимогою знайти замовників вбивства журналістки Анни Політковської, застреленої 7 жовтня 2006 року.  

comments powered by Disqus