Туркменський журналіст зазнав тортур, йому загрожує позбавлення волі - Amnesty International

Amnesty International

Про це йдеться у повідомленні на сайті організації. 

Йому пред’явили обвинувачення у зберіганні насваю (тютюновий виріб, розповсюджений в країнах Середньої Азії - MS), що є кримінальним злочином. У випадку, якщо його визнають винним, йому загрожує до 7 років позбавлення волі. Мати журналіста також лишається під вартою. 

Amnesty International заявляє про порушення прав людини та просить однодумців взяти участь у акції допомоги. Для цього необхідно роздрукувати підготовлене організацією звернення (завантажити його можна з сайту організації) та надіслати його за вказаною в тексті адресою. 

Також Amnesty International просить розповісти про акцію в соцмережах. 

Нагадуємо, що вчора Комітет захисту журналістів заявив про те, що репресії, які відбуваються в Туреччині після невдалого перевороту в липні, збільшили число ув’язнених журналістів у всьому світі до рекордної кількості від часу початку спостережень у 1990 році. За даними організації, станом на 1 грудня 259 журналістів світу перебували за гратами, і щонайменше 81 із них ув’язнений у Туреччині. Водночас ще десятки інших журналістів позбавлені волі в Туреччині, але правозахисники не можуть підтвердити, що ці затримання прямо пов’язані з роботою цих людей. Китай, який очолював список із кількості ув’язнених журналістів у 2014 і 2015 роках, опустився на друге місце з 38 співробітниками ЗМІ за ґратами. Далі в цьому списку розташувалися Єгипет, Еритрея та Ефіопія.

comments powered by Disqus