Нам не відомо, якими будуть обмеження для «Радіо Свобода» в РФ – Томас Кент

На фото: Томас Кент, скріншот відео «Радіо Свобода»

Про це він сказав у відеозаяві.

За словами пана Кента, корпорація «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» повідомлена про внесення Міністерством юстиції Росії кількох її проектів у список ЗМІ – «іноземних агентів».

Нагадаємо, цей список 5 грудня оприлюднив Мін'юст Росії. До нього ввійшли «Радіо Свободна Європа / Радіо Свобода (РСЕ / РС)» та 7 її окремих медіапроектів: «Крым.Реалии», телеканал «Настоящее Время», «Фактограф», татарсько-башкирська служба Радіо Свобода (AzatliqRadiosi), «Сибирь.Реалии», «Idel.Реалии», і «Кавказ.Реалии». Крім того, до переліку потрапила й інша медіакорпорація – «Голос Америки».

«Поки що комплексний характер цих обмежень невідомий. Ми ретельно вивчимо всі повідомлення від Міністерства (юстиції – ред.) та інших російських офіційних організацій. Водночас, ми як і раніше, прихильні продовжувати нашу журналістську працю в інтересах надання точних і об’єктивних новин нашим російськомовним аудиторіям», – сказав Томас Кент.

За його словами, Міністерство юстиції Росії зазначило, що нове визначення буде означати ще більше «обмежень» на роботу медіа.

«Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода» є частиною системи міжнародного мовлення США як некомерційна медіакорпорація. Вона має за завдання поширювати цінності демократії і громадянського суспільства, звертаючись до аудиторії тих країн, у яких свобода преси або заборонена, або обмежена владою, або поки що не стала нормою життя суспільства.

Нагадаємо, 15 листопада російська Держдума схвалила поправки до закону «Про засоби масової інформації», згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами й які вимагають від медіа зокрема розкривати джерела фінансування. 25 листопада Президент РФ Володимир Путін підписав цей закон.

Росія розробила та ухвалила законопроект про визнання медіа «іноземними агентами» після того, як Міністерство юстиції США змусило зареєструватися російський державний телеканал RT у статусі з такою ж назвою та компанію, яка ретранслює російське державне радіо Sputnik у США. Коли стало відомо про таку вимогу з боку США, президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ може вжити «швидких дзеркальних заходів» у відповідь на «утиски російських журналістів у західних країнах».

1 грудня голова комітету з регламенту і контролю Державної думи РФ Ольга Савастьянова заявила, що парламент може заборонити відвідини засідань американськими журналістами. Цей крок стане відповіддю на нещодавнє позбавлення журналістів RT акредитації в Конгресі США. 

Як писав MediaSapiens, днями до Держдуми Росії внесли законопроект, який пропонує з 1 січня 2018 року карати штрафами іноземні ЗМІ в Росії у випадку визнання їх «іноземними агентами» чи порушення відповідного закону. Пропонований розмір штрафу становить від 10 тисяч рублів для фізичних осіб і до 5 мільйонів рублів для юридичних. У новому законопроекті передбачений також адміністративний арешт до 15 діб.

comments powered by Disqus