Марокканського журналіста, звинуваченого у тероризмі, звільнили під заставу

00:00,
28 Жовтня 2013
793

Марокканського журналіста, звинуваченого у тероризмі, звільнили під заставу

00:00,
28 Жовтня 2013
793
Марокканського журналіста, звинуваченого у тероризмі, звільнили під заставу
Про тимчасове звільнення журналіста і видавця Алі Анузлу (Ali Anouzla), якого можуть посадити у в’язницю на 20 років, повідомляють міжнародні агенції.  

Після звільнення Анузлу минулої п’ятниці його вітав натовп доброзичливців і репортерів, повідомила агенція AP. Однак журналіст не зробив жодних офіційних заяв.

Суддя, який розслідує справу Алі Анузли, згодився звільнити  його під заставу, сказав AP його адвокат  Хассан Семлалі (Hassan Semlali).

Однак звинувачення проти журналіста не зняті. І йому досі загрожує тюремне ув’язнення терміном до 20 років.

Як повідомляв раніше MediaSapiens, марокканський суд звинуватив видавця арабської версії онлайн-видання Lakome Алі Анузлу у «пропаганді дій, рівнозначних терористичним злочинам» і в «допомозі терористам та їхнім співучасникам».

Його арештували 17 вересня у зв’язку з появою в інтернеті відео організації «Аль-Каїда в ісламському Магрибі» (Al-Qaeda in the Islamic Maghreb, AQIM), що  нібито містило «пряме підбурювання до терористичних акцій у Королівстві Марокко». 

Редагована Алі Анузлою   арабська версія Lakome не вміщувала  ані відео, ані посилання на нього. В опублікованій у  ній статті наводилося посилання на блог про відео на сайті іспанської газети El País, де було опубліковане пряме посилання на резонансний відеоролик. Відео було вміщено  у версії  Lakome французькою мовою, однак до її випуску Алі Анузла не причетний.

AP відзначає, що Анузла «відомий своїми світськими поглядами, і чимало хто вважає висунуті проти нього звинувачення покаранням за критику короля Мухаммеда VI».  

Судова справа Алі Анузли набула  міжнародного розголосу. Понад 50 організацій, які обстоюють свободу слова, зверталися до марокканської влади із закликом «негайно звільнити Алі Анузлу й дозволити медіа країни брати участь у  публічному обговоренні проблем, що викликають тривогу  в Марокко».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Алі Анузла. intereconomia.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду