Кримська журналістка спростувала інформацію російської делегації в Женеві

Кримська журналістка спростувала інформацію російської делегації в Женеві

11:46,
21 Жовтня 2015
3168

Кримська журналістка спростувала інформацію російської делегації в Женеві

11:46,
21 Жовтня 2015
3168
Кримська журналістка спростувала інформацію російської делегації в Женеві
Кримська журналістка спростувала інформацію російської делегації в Женеві
Автори:
Кримська журналістка, Анна Андрієвська, виступаючи на семінарі українських і російських журналістів у Женеві, спростувала інформацію росіян про те, що Росія не застосовує статтю 280.1 кримінального кодексу РФ «Публічні заклики до порушення територіальної цілісності РФ».

«Попри те, що Крим залишається частиною України, хоч і анексованою, там зараз діють закони РФ. Уже немало кримінальних проваджень проти журналістів відкрито саме за цією статтею» - сказала вона. Пані Андрієвська додала, що є живим прикладом застосування цього закону, адже проти неї порушено кримінальну справу саме за цією статтею.

Російська правозахисниця Галина Арапова погодилася з цим, але відзначила, що судових вироків за заклики про порушення територіальної цілісності нема.

У свою чергу, голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов сказав у своєму виступі, що долати нинішню кризу в стосунках двох країн доведеться протягом кількох поколінь і це можливо лише за умови, коли росіяни усвідомлять трагічність того, що відбулося, що неможливо закінчити війну і знову жити так, наче нічого не сталося. На його думку, це стосується і журналістів.

Голова НМПУ закликав російських колег відмовитися від зверхнього ставлення до України, запропонував припинити давати поради як нам краще жити і облаштувати свою країну. «Діалог між двома країнами і журналістами в тому числі можливий лише тоді, коли росіяни усвідомлять, що Україна не якась недорозвинена Росія, а самостійна країна, яка сама здатна турбуватися про своє життя», - вважає пан Луканов.

Дискусія відбувалася в рамках семінару «Роль засобів масової інформації у запобіганні та боротьбі з пропагандою національної, расової та релігійної ненависті, що представляє собою підбурювання до дискримінації, ворожнечі і насильства», що відбувся 20 жовтня в Женеві під егідою Верховного комісара ООН з прав людини. Участь у семінарі взяли українська та російська делегації, сформовані за сприяння Національної спілки журналістів України, Незалежної медіа-профспілки України і Союзу журналістів РФ.

Медійники з України та Росії виступили із оглядом законодавчої бази своїх країн, яка регулює правові та етичні норми в журналістиці, а також проаналізували ситуацію з «мовою ворожнечі» у своєму інформаційному середовищі. Для журналістів із презентацією власного досвіду подолання проблеми «мови ворожнечі» в медіа виступили експерти з Іспанії та Норвегії, а також представники Європейської комісії проти расизму і нетерпимості Ради Європи й Секції з недопущення расової дискримінації Управління Верховного комісара з прав людини ООН.

Учасники семінару також ухвалили спільну заяву, згідно з якою використання «мови ворожнечі» в теле- і радіоефірах, інтернет-виданнях і друкованих ЗМІ обох країн є одним з факторів розпалювання збройного конфлікту на Сході України. На думку учасників семінару, інструментом розпалювання ворожнечі є не тільки лексика, а й навмисне перекручування фактів і порушення журналістських стандартів. Представники делегацій також закликали національні органи саморегулювання медіа оперативно реагувати на публікації, що містять ворожу лексику, дискримінацію та нетерпимість.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Сайт НМПУ
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду