Конституційний суд Республіки Тоґо скасував репресивні поправки до закону про медіа

00:00,
25 Березня 2013
791

Конституційний суд Республіки Тоґо скасував репресивні поправки до закону про медіа

00:00,
25 Березня 2013
791
Конституційний суд Республіки Тоґо скасував репресивні поправки до закону про медіа
Конституційний суд Республіки Тоґо скасував репресивні поправки до закону про ЗМІ, що надавали б державному медіарегулятору всеосяжні повноваження для запровадження цензури, повідомляє з посиланням на місцеві джерела Комітет захисту журналістів (CPJ).

Конституційний суд постановив, що поправки до закону про пресу, ухвалені у лютому поточного року контрольованими правлячою партією Національними зборами (L’Assemblée Nationale), є «несумісними з конституцією».

Це рішення ефективно звело нанівець запровадження заходів, котрі надавали б Вищому органу з аудіовізуальних засобів та та зв’язку (La Haute Autorité de l’Audiovisuel et de la Communication, HAAC), зокрема, повноваження закривати новинні медіа і без судових постанов конфісковувати їхнє обладнання.

До складу вищого регулюючого діяльність преси у країні органу входять дев’ять осіб, чотирьох з яких призначає безпосередньо президент, а п’ятьох – Національні збори.

Конституційний перегляд поправок відбувся на вимогу президента Фора Ґнассінґбе (Faure Gnassingbé). Тоголезькі журналісти протестували проти спрямованих на діяльність ЗМІ дискримінаційних поправок, влаштувавши перед палацом голови держави 3-денний страйк.

Комітет захисту журналістів схвально відгукнувся на рішення тоголезького  президента прислухатися до занепокоєння журналістів та ініціювати конституційний перегляд вказаних поправок.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Wikipedia.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду