Китайська влада запровадила цензуру на викриття фінансових махінацій політичної еліти

Китайська влада запровадила цензуру на викриття фінансових махінацій політичної еліти

00:00,
27 Січня 2014
1025

Китайська влада запровадила цензуру на викриття фінансових махінацій політичної еліти

00:00,
27 Січня 2014
1025
Китайська влада запровадила цензуру на викриття фінансових махінацій політичної еліти
Китайська влада запровадила цензуру на викриття фінансових махінацій політичної еліти
У відповідь на публікації Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) та низки західних видань про махінації китайської влади у Пекіні заблокували їхні сайти, а також на декілька годин вимкнули Інтернет. Про це повідомляють Репортери без кордонів.

Медіа-організація здійснює інформаційну контракцію у рамках операції «Ми боремося з цензурою» (WeFightCensorship).

Для боротьби з цензурою «Репортери» опублікували на своєму сайті WeFightCensorship викривальні статті з Monde.fr французькою та китайською мовами.

WeFightCensorship розроблявся для протидії блокуванням в Інтернеті.  Кожна опублікована на ньому стаття миттєво дублюється на сайті декількома копіями.

Медіа-організація запросила користувачів світової мережі взяти участь у цьому проекті, створюючи дзеркальні сайти WeFightCensorship на власних серверах.


Група медійників Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) протягом декількох місяців зібрала докладну інформацією про рахунки представників китайської політичної еліти у «гаванях ухилення від податків», які приховують збагачення – особисте і своїх родичів.

Одразу після публікації результатів розслідування на сайті ICIJ та на  причетних до них видань китайська влада заблокувала їх.

«Реакція Пекіну на публікацію викриттів корупції у Китаї відображає збентеження уряду інформацією, що становить суспільний інтерес. Ми зробимо усе, щоб вона була доступною громадянам Китаю», – заявили Репортери без кордонів (RSF).

GreatFire – організація, що спеціалізується на спостереженні за  онлайн-цензурою у Китаї, оприлюднила список заблокованих сайтів. До нього потрапили  ICIJ, The Guardian, Global Mail, Süddeutsche Zeitung, Monde.fr та інші.

Американський портал China Digital Times оприлюднив директиву китайської влади про негайне вилучення усіх матеріалів, у яких згадується розслідування ICIJ.

На сайті мікроблогів SinaWeibo це було зроблено стосовно майже усіх коментарів та лінків до матеріалів про  розслідування міжнародного журналістського консорціуму.

GreatFire вбачає у цьому невдалу спробу блокувати її дзеркальні сайти, що є по суті копіями, створеними порталом China Digital Time, який також опублікував викриття ICIJ англійською та китайською мовами.  .

Репортери без кордонів включають Китай до числа ворогів Інтернету, а за Індексом свободи преси 2013 р. він посів 173 місце серед 179 країн світу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
icij.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду