Іран стає «найбільшим тюремником світу» для журналістів на зміну Туреччині

Іран стає «найбільшим тюремником світу» для журналістів на зміну Туреччині

00:00,
22 Квітня 2014
1269

Іран стає «найбільшим тюремником світу» для журналістів на зміну Туреччині

00:00,
22 Квітня 2014
1269
Іран стає «найбільшим тюремником світу» для журналістів на зміну Туреччині
Іран стає «найбільшим тюремником світу» для журналістів на зміну Туреччині
Відомий іранський журналіст і громадський діяч Машалла Шамсолвезін (Mashallah Shamsolvaezin) вважає, що Тегеран встановив новий світовий антирекорд за числом ув’язнених медійників. Про це він заявив, отримуючи нагороду Героя за свободу світової преси (World Press Freedom Hero) віденського Міжнародного інституту преси на всесвітньому конгресі медіаорганізації у Кейптауні (ПАР).

За даними розслідувань та моніторингом Шамсолвезіна, в Ірані скніють за ґратами 48 журналістів. Це більше, ніж кількість ув’язнених репортерів у Туреччині. Там число в’язнів-медійників різко скоротилося після того, як було звільнено журналістів, звинувачуваних у причетності до підготовки спроби державного перевороту.

«Влада повністю в їхніх руках. Тож нехай вони дадуть свободу іншим», - наголосив Машалла Шамсолвезін. Він вимагав безумовного звільнення можновладцями у Тегерані усіх ув’язнених репортерів та розблокування забороненої 2009 року Асоціації іранських журналістів (the Association of Iranian Journalists), яку він очолював.

«У журналістів в Ірані - тільки три з чотирьох пір року, - сказав він. – Це спекотне літо, осінь (коли пресу повністю опускають), і зима, коли її заморожують». За останнє століття, за його словами,  в країні було тільки чотири проблиски весни». Дехто покладає вину за це на журналістів, які  не змогли її утримати. Однак, на його думку, відповідальність за те, що у Тегерані немає весни несуть монархічні чи релігійні режими.

Колишній головний редактор і засновник декількох заборонених урядом щоденних газет Шамсолвезін не раз потрапляв до тюрем за критику влади. В 2000-2001 роках перебував за ґратами Евінської тюрми за статтю про смертне покарання, яку було визнано образливою з погляду принципів ісламської віри.

Натомість вчинена минулого тижня жорстока розправа над політичними в’язнями та журналістами в Евінській тюрмі, про яку повідомляв Media Sapiens, викликала широке відлуння у пресі, правозахисних та медіаорганізаціях в Ірані та за його межами.

Увагу до драматичних подій в Ірані разом з іншими західними виданнями привернула британська The Guardian.

Головним джерелом стала докладна інформація, вміщена на сайті Kaleme, близькому до опозиційного лідера Хоссейна Мусаві (Hossein Mousavi), а також на інших новинних опозиційних сайтах.

Криваве свавілля в Евінській тюрмі засудила Amnesty International, закликавши світову громадськість до негайних  дій.

Комітет захисту журналістів (CPJ) відзначає, що жертвами насильства силовиків стали щонайменше 7 журналістів. Серед них – лауреат International Press Freedom Award цієї медіаорганізації Мохаммед Даварі (Mohammad Davari).

«Немає жодних причин для того, щоб тримати когось із цих журналістів у тюрмі, - наголошує координатор КЗЖ з питань Близького Сходу і Північної Африки Шеріфф Мансур (Sherif Mansour). – А тепер на довершення ув’язнення їх карають ще й фізичним насильством».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Машалла Шамсолвезін, pbs.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду