Індійські газети вийшли з порожніми блоками, протестуючи через вбивства журналістів

Фото: Аrindam Dey, AFP/Getty Images

Про це пише The Guardian.

Нагадаємо, 21 листопада в Тріпурі загинув журналіст видання Syandan Patrika Судіп Датта Баунік. Підозрюють, що його застрелив охоронець офіцера армії, до якого журналіст прийшов на інтерв'ю. Журналіст розслідував корупцію в цій військовій частині. І офіцер, і його охоронець були заарештовані.

Редактор газети Tripura Times Манас Пол повідомив, що більшість газет в державі вийшли з чистими редакційними сторінками на знак «інституційного протесту».

«Вбивство двох журналістів протягом місяця викликає серйозне занепокоєння», – зазначив він.

Критику уряду Індії стверджують, що простір для інакомислення в країні скорочується. Громадські правозахисні організації відзначають не лише збільшення вбивств журналістів, а й зростання кількості арештів громадян через їхні публікації в соціальних мережах із критикою політиків. 

Водночас минулого тижня прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді заявив, що його уряд має намір «підтримувати свободу преси та висловлювання в усіх формах».

Комітет захисту журналістів (CPJ) в минулому звіті повідомив, що 27 вбивств медійників в Індії, які сталися з 1992 року (за винятком трьох цього року), залишилися безкарними. У ньому перераховано ще 25 вбивств, які комітет розслідує для встановлення зв'язку злочину з професійною діяльністю журналістів.

CPJ поставив Індію на 12 місце в своєму «Глобальному індексі безкарності-2017». Організація стверджує, що за останні 10 років в країні не було розслідуване жодне журналістське вбивство.

Нагадаємо, у вересні в Індії вбили ще двох журналістів. У цьому ж штаті Тріпура під час зйомок акції протесту загинув репортер Шантану Бховмік. А журналістку Гаурі Ланкеш застрелили біля власного будинку в місті Бангалор (штат Карнатака).

comments powered by Disqus