Єврокомісія засудила вбивство журналістки на Мальті, а поліція заперечила, що вона заявляла про погрози

Фото: Darrin Zammit Lupi, Reuters

Про це в Twitter заявив речник Єврокомісії Маргарітіс Схінас (Margaritis Schinas).

Нагадаємо, автомобіль 53-річної журналістки вибухнув незабаром після того, як вона виїхала з дому. Місцеві ЗМІ повідомили, що Дафна Каруана Галіція заявляла в поліцію про погрози два тижні тому. Журналістка була відома розслідуваннями корупції мальтіських політиків й зокрема прем'єр-міністра Джозефа Муската.

У заяві, зробленій від імені президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, йдеться про те, що в Брюсселі високо цінили Дафну Каруану Галіцію за її «відданість правді» та новаторську роботу. Пан Схінас повідомив, що Єврокомісія суворо засуджує напад на Дафну Каруану Галіцію.

«Право журналіста на розслідування, право ставити незручні питання та публікувати репортажі є основою наших цінностей, і воно має гарантуватися завжди, - заявив він. - Ми сподіваємося, що справедливість восторжествує, хоча цього не буде достатньо, щоб виправити те, що сталося».

Маргарітіс Схінас висловив свівчуття близьким загиблої журналістки.

Водночас, як пише видання The Times of Malta, поліція Мальти спростувала повідомлення про те, що Дафна Каруана Галіція заявляла їм про погрози.

Сьогодні до мальтійського міста Біднія, неподалік якого сталося вбивство, прибули голландські судово-медичні експерти, щоб розпочати розслідування. Пізніше до них приєднаються слідчі з ФБР, про співпрацю з якими раніше повідомив прем'єр-міністр Мальти Джозеф Мускат.

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж заявив у Twitter, що обурений вбивством журналістки, й оголосив винагороду в розмірі 20 тисяч євро за інформацію про її вбивць.

Як журналістка та блогерка Дафна Каруана Галіція стала відома після викривальних публікацій про мальтійських політиків на основі даних із «Панамського архіву». Зокрема цього року Дафна Каруана Галиція повідомила, що дружина прем'єр-міністра Мальти Джозефа Муската Мішель імовірно володіє офшорною компанією, яка отримувала гроші від підприємства, пов'язаного з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим. Після цих повідомлень в Мальті були призначені дострокові вибори, на яких Джозеф Мускат знову переміг.

comments powered by Disqus