ЄСПЛ заборонив депортувати журналіста Алі Феруза з Росії

«Новая Газета»

Юристка правозахисного центру «Меморіал» Тетяна Глушкова розповіла, що суд застосував правило 39 Регламенту суду, яке в даному випадку веде до припинення процесу депортації, а також дає справі Феруза пріоритет. Застосування правила відбулося на запит захисту Алі Феруза, пише «Новая Газета».

«Ми найближчим часом направимо повноцінну скаргу в ЄСПЛ і суд буде перевіряти, чи порушує рішення про його видворення статтю 3 (Заборона катування) та статті 8 (Право на повагу до приватного і сімейного життя) Конвенції. Суд, швидше за все, буде розглядати її протягом декількох місяців або півроку. І протягом усього цього часу Алі заборонено висилати до Узбекистану», - розповіла юристка.

Нагадаємо, журналіст був затриманий правоохоронцями поблизу редакції 1 серпня. Його звинувачують в порушенні правил в'їзду в РФ або режиму перебування в РФ. Суд ухвалив рішення про депортацію Алі Феруза в Узбекистан. Після цього журналіст спробував накласти на себе руки в суді. 

Журналіст є автором ряду гострих статей про становище мігрантів у столиці. На думку колег Алі Феруза, йому в Узбекистані загрожує переслідування. 

comments powered by Disqus