Британські спецслужби зламали захист бельгійського провайдера за допомогою LinkedIn

00:00,
12 Листопада 2013
824

Британські спецслужби зламали захист бельгійського провайдера за допомогою LinkedIn

00:00,
12 Листопада 2013
824
Британські спецслужби зламали захист бельгійського провайдера за допомогою LinkedIn
У неділю німецьке видання Spiegel опублікувало схему, за якою здійснювалися кібератаки на найбільшу телекомунікаційну компанію Бельгії, повідомляє Mashable.

Інформація про те, що за хакерськими атаками на Belgacom стоїть британський Центр урядового зв’язку (GCHQ), з’явилася у вересні 2013 року. Тоді Spiegel оприлюднив презентацію операції Sozialist, що потрапила до видання із файлів Едварда Сноудена. 

Тепер стало відомо, як здійснювалися хакерські атаки. Для цього британська служба створювала  підробні сторінки на популярному ресурсі LinkedIn.

Злам відбувався внаслідок так званої атаки «людина всередині» (man-in-the-middle attack). Тобто GCHQ використовувала фейкові сторінки у LinkedIn, щоби спрямувати працівників компанії на сайти, що містили шкідливі комп’ютерні програми. Завантаження таких файлів дозволило GCHQ зламати кіберзахист Belgacom.

Це перший випадок використання мережі LinkedIn урядовими спецслужбами. На відміну від Facebook чи Google ресурс не містить багато особистої інформації про своїх користувачів. Тобто LinkedIn напевно використовували для економічного шпигування, але навіщо британським спецслужбам знадобилася така інформація залишається відкритим питанням.

Нагадаємо, що 16 вересня невідомі здійснили масштабну хакерську атаку на Belgacom, клієнтами якого є Європарламент та інші європейські інституції. У компанії тоді заявили, що фіксували спроби зламати мережу компанії протягом останніх двох років. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
arielle.com.au
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду