Азербайджанська влада не дозволила вилетіти за кордон відомому блогеру

Азербайджанська влада не дозволила вилетіти за кордон відомому блогеру

17:43,
11 Листопада 2014
1494

Азербайджанська влада не дозволила вилетіти за кордон відомому блогеру

17:43,
11 Листопада 2014
1494
Азербайджанська влада не дозволила вилетіти за кордон відомому блогеру
Азербайджанська влада не дозволила вилетіти за кордон відомому блогеру
В аеропорту Баку в понеділок, при спробі вилетіти з країни, затримали блогера, співробітника Інституту свободи і безпеки репортерів (Institute for Reporters' Freedom and Safety) Мехмана Гусейнова.

Про це повідомив сайт «Кавказский Узел» із посиланням на відому журналістку-розслідувачку та право захисницю Хадіджу Ісмайлову. Блогера затримали за підозрою у підробці паспорта та передали поліції в аеропорту.

Він встиг повідомити своїх друзів, що його доправляють до районного управління столичної поліції. Після цього телефонний зв'язок перервався.  

Хадіджа Ісмайлова, якій азербайджанська влада перешкодила нещодавно вилетіти до Праги для участі у міжнародній конференції, нагадує, що 2012 року проти Мехмана Гусейнова було порушено кримінальну справу та запроваджено заборону на виїзд з країни.  

Його звинуватили в образі та у застосуванні сили проти співробітника спецназу МВС.

Тоді блогера затримали, однак наступного дня звільнили з-під варти.

Кримінальна справа, яку не було закрито, стала підставою для заборони вильоту Гусейнова у червні 2013 року до Норвегії на церемонію нагородження його міжнародною журналістською премією Ґерда Буцеріуса «Вільна преса Східної Європи» (Freie Presse Osteuropas). Її блогеру присудили за висвітлення проблем, пов'язаних з порушенням прав людини.

У зв'язку із закінченням передбаченого азербайджанським законодавством терміну розслідування кримінальної справи Гусейнов звертався до прокуратури із проханням зняти з нього заборону на виїзд за кордон. Йому рекомендували апелювати до поліції. Однак звідти він не отримав жодної відповіді.

Щоб перевірити, чи знято з нього заборону, блогер збирався летіти до Тбілісі на конференцію ОБСЄ, розповіла Хадіджа Ісмайлова.

На прикордонному контрольно-пропускному пункті бакинського аеропорту йому сказали, що пред’явленого ним паспорта «у системі немає» й запідозрили у підробці документу.

В Управлінні МВС повітряно- транспортної поліції кореспонденту «Кавказького вузла» заявили, що Гусейнова затримали у зв'язку з тим, що його оголошено у розшук.

Отримати коментар у районному управлінні столичної поліції «Кавказскому узлу» поки що не вдалося.

Сайт нагадує, що наприкінці жовтня ц.р. Мехмана Гусейнова допитували у слідчому управлінні з тяжких злочинів Генпрокуратури Азербайджану.

Блогера, за його словами, розпитували про діяльність очолюваного ним сатиричного видання «Булавка» та про його брата – директора Інституту свободи і безпеки журналістів Еміна Гусейнова (Emin Husehnov).

Після допиту він заявив журналістам, що не володіє інформацією про його теперішнє місцеперебування.

У серпні в офісі Інституту свободи і безпеки репортерів було влаштовано свавільний обшук. Вилучили усі електронні носії, фото- й відеокамери, понад 20 комп’ютерів, фінансову документацію та матеріали, пов’язані з правозахисними акціями неурядової організації. Її діяльність фактично було паралізовано.

Не може функціонувати й проект ІСБР online-телебаченння Obyektiv.tv.

Сайт musavat.com повідомляв, що директор ІСБР Емін Гусейнов знайшов притулок у посольстві США у Баку. Однак в американському дипломатичному  відомстві спростували цю інформацію.

Де перебуває нині очільник відомої неурядової організації, якому раніше азербайджанська влада заборонила вилетіти до Туреччини на лікування, невідомо.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
kavkaz-uzel.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду