Amnesty International закликає звільнити директорку представництва організації у Туреччині

Amnesty International

Затримали також інших учасників заходу - сімох правозахисників та двох викладачів. Про це повідомляє Amnesty International Ukraine.  

На сайті зазначається, що наразі Іділь Есер (Idil Eser) та іншим затриманим, усупереч закону, не надано права контактувати з членами родини та не забезпечено доступу до адвокатів. Місце перебування активістів невідоме.

Amnesty International закликає президента Туреччини Реджепа ТаїпаЕрдогана (Recep Tayyip Erdoğan) негайно звільнити Іділь Естер та інших учасників семінару.

«Затримання її та інших правозхисників під час відвідування звичайної навчальної події, є гротескним зловживанням владою та демонструє наскільки небезпечною є ситуація, з якою стикаються правозахисники в Туреччині. Іділь Есер та ті, кого було затримано разом з нею, повинні бути негайно і беззастережно звільнені», - заявив Генеральний секретар Amnesty International Саліл Шетті (Salil Shetty).

Він також наголосив на тому, що світові лідери, які зараз перебувають у Гамбурзі на форумі G-20,  мають висловити свою думку президенту Ердогану та закликати звільнити всіх правозахисників.

Нагадаємо, 6 червня у Туреччині було затримано голову місцевого  представництва міжнародного правозахисної організації Amnesty International Танера Кіліча (Taner Kiliç) за підозрою у зв'язках з рухом релігійного діяча Фетхуллаха Ґюлена, якого Анкара звинувачує в невдалій спробі перевороту в 2016 році.

comments powered by Disqus