Американська асоціація фотографів закликає розслідувати арешти журналістів у Сент-Луїсі

Fstoppers

Комітет із захисту журналістів Національної асоціації фотографів (The National Press Photographers Association, NPPA) підготував лист до мера Сент-Луїса Лідії Кревсон (Lyda Krewson). У ньому комітет закликає провести розслідування щодо поведінки окремих офіцерів поліції та провести навчання для правоохоронців про права преси та про те, як взаємодіяти з журналістами.

Асоціація фотографів вирішила підготувати цього листа після інциденту, який трапився 3 жовтня. Тоді поліція заарештувала члена NPPA Даніеля Шулара (Daniel Shular) та журналістку Аміну Алі (Amina Ali). Як розповів адвокат пана Шулара, фотограф не чув наказу правоохоронців розігнати натовп демонстрантів, але тим не менше, він був затриманий, навіть після того, як показав журналістське посвідчення. Крім того, йому не зачитали його права й не повідомили про те, що він арештований. Шулар та Алі були затримані на 18 годин.

У листі NPPA йдеться про те, що за останні два місяці було затримано близько 10 журналістів. При цьому вони розповіли, що поліцейські бризкали їм перцевими балончиками в обличчя, лаялися на них та погрожували застосуванням сили. Також журналістів арештовували навіть якщо вони представлялися як працівники ЗМІ й показували свої посвідчення. Під листом підписалися представники багатьох правозахисних організацій: Комітету захисту журналістів, Американської спілки редакторів, Репортерів без кордонів, CJR, Спілки професійних журналістів та інші.

Протести в Сент-Луїсі (штат Міссурі) почалися після того, як суд виправдав поліцейського Джейсона Стоклі, який в 2011 році застрелив афроамериканця.

Раніше репортер видання The Daily Beast Ендрю Десідеріо (Andrew Desiderio) розповів як поліція змусила його видалити фотографії, які він зробив під час протесту проти реформи охорони здоров'я в американському Сенаті.

Також поліція арештувала фотографа Аарона Канту (Aaron Cantú) в день інавгурації президента США у Вашингтоні під час акції протесту.  Йому згодом висунули звинувачення у підбурюванні до заворушень. Шість інших журналістів, які були затримані того дня, отримали такі ж звинувачення, але згодом справи проти них були закриті.  

comments powered by Disqus