Верховна Рада зробила перший крок до заборони вилучення серверів під час слідчих дій

interbuh.com.ua

«За» проголосували 287 депутатів. Наразі проект Закону готується на друге читання, пише Watcher.

Згідно з пояснювальною запискою Закону, передбачається, що провоохоронцям заборонять тимчасове вилучення електронних інформаційних систем. Натомість, слідчі повинні будуть копіювати інформацію, а не вилучати техніку. Обшук дозволятиметься лише як виняткова слідча дія, коли неможливо отримати інформацію в інший спосіб, при цьому присутність адвоката на будь-якому етапі обшуку стане обов’язковою.

Проект Закону №3719 був поданий на розгляд керівництву 24 грудня 2015 року, а вже 17 травня того ж року – переданий до Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

У лютому 2012 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №9795, який мав запровадити нові правила вилучення контенту з інтернет-сайтів. Однак, у квітні того ж року Комітет з питань транспорту і зв’язку подання проекту Закону відхилив.

Нагадуємо, що Національна комісія, яка здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) 23 серпня затвердила зміни до основних вимог до договору про надання послуг доступу до Інтернету, згідно з якими провайдер зобов'язаний визначати чітке і зрозуміле пояснення мінімальної та максимальної швидкості передачі даних для вхідного та вихідного трафіка під час використання фіксованих і мобільних мереж. 
comments powered by Disqus