В Адміністрації Президента розповіли про найуспішніші петиції за рік

Дмитро Шимків, MediaSapiens

Як розповів заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, серед найбільш резонансних звернень: про надання громадянства іноземцям, які проходять військову службу в Збройних силах України, нагородження Андрія Кузьменко (лідера гурту «Скрябін» - ред.) орденом за заслуги та зниження акцизів на ввезення вживаних автомобілів.

«Переважна більшість петицій, які приходять до Президента, перебувають у компетенції Кабінету міністрів, Верховної Ради або центральних виконавчих органів влади. Тому ми спрямовуємо ці звернення у відповідні органи. Але є позитивні результати», - розповів Дмитро Шимків.

«Була резонансна тема щодо надання громадянства іноземцям, які захищають Україну в зоні бойових дій. Є указ Президента про внесення змін в законодавство щодо спрощення порядку отримання громадянства України іноземцями або особами без громадянсьва, які проходять військову службу в Збройних силах України», - навів приклад він.

Інше звернення до президента, яке отримало значну підтримку серед українців, стосувалося вживаних авто, привезених з-за кордону. «Ми маємо практичний результат з економічними наслідками електронних петицій для громадян України. Було декілька таких петицій - про стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів. Прийнято відповідний закон, який дозволяє знизити ставки акцизного податку на транспортні засоби, що були у використанні. Взагалі, дискусія навколо цього з’явилася і активно поширилася завдяки безпосередньо петиції. Далі з’явилися законодавчі ініціативи, тощо», - розповів пан Шимків.

На думку заступника глави Адміністрації Президента, інтсрумент петицій стимулює дискусію: «Електронні петиції дозволяють іноді винести ті питання, які не знаходяться в полі зору політиків, одразу на високий рівень. І завдяки медіа це починає обговорюватися, питання стає актуальним для політичного суспільства». 

Втім, є ще одна петиція, яка, до речі, першою зібрала необхідні 25 тисяч підписів - про вільне володіння зброєю.

Нагадаємо, за час роботи (від 28 серпня 2015 р.) сервісу електронних петицій на сайті Президента України в системі зареєструвалося понад 700 тис. користувачів. За цей період станом на 5 вересня 2016 року зареєстровано 25 953 електронних петицій. Сайт відвідали 6,3 мільйона користувачів.

comments powered by Disqus