У США пілота дрону арештували за польоти над лісовою пожежею

Tom Tingle / The Republic, Пожежа в Гудвіні, Арізона, США

Інцидент трапився у штаті Арізона, який монулого року вніс поправки до правил використання безпілотників. Згідно з ними, перешкоджання роботі пожежників вважається злочином, а зони над пожежами - безпіотними. Тим не менше, Джин Алан Карпентер вирішив підняти у повітря свій дрон над лісовою пожежею поблизу Гудвіна. Через його дії 14 авіакоманд пожежників були змушені залишатися на землі, а наземним командам довелося відступити, оскільки вони залишилися без підтримки з повітря. Внаслідок цього пожежа розгорілася ще більше.

Пілот дрона був заарештований поліцією. Йому висунули звинувачення в «небезпечній та незаконній експлуатації безпілотних літальних апаратів», що створило «суттєвий ризик неминучої смерті або отримання фізичних травм» для пожежників. Фото пожежі, які він виклав на свій сайт, використали як докази проти самого пілота.

Нещодавно лондонський аеропорт Гатвік був змушений закрити на певний час злітну смугу через те, що біля неї літав невідомий дрон. З міркувань безпеки літакам заборонили посадку й вони були змушені кружляти над аеропортом, поки безпілотник знаходився біля смуги. П’ять літаків перенаправили для посадки в інші місця - в аеропорти Борнмут та Станстед. Згідно з британським законодавством,  пілотам БПЛА заборонено літати поблизу аеропортів чи аеродромів.  

Також MediaSapiens писав про те, що Державна авіаційна служба України презентувала концепцію регулювання для безпілотних літальних апаратів (БПЛА).  Нею також передбачається заборона польотів біля аеропортів та поблизу людей, окрім пілота та відуального спостерігача.

comments powered by Disqus