У Держдумі Росії вважають, що Радіо Свобода, «Голос Америки» і CNN є «провідниками тиску США»

Vanderbilt News

За його словами, в цю систему входять «різні фонди, неурядові організації, гранти і багато іншого». Раніше Держдума Росії доручила комітету з інформаційної політики організувати перевірку діяльності російських служб Радіо Свобода, «Голосу Америки» та CNN на відповідність російському законодавству. Однак на засіданні комітету ніяких запитів щодо цього питання не прозвучало.

Автор ініціативи щодо перевірки діяльності служб в РФ - депутат від партії «Єдина Росія» Костянтин Затулін. За його словами, ця ініціатива є відповіддю на внесений до Конгресу США законопроект, згідно з яким Міністерство юстиції отримає додаткові повноваження для перевірки російського телеканалу RT на відповідність американським законам.

Сенаторка-демократ Джин Шахін (Jeanne Shaheen), яка внесла законопроект на розгляд американського сенату у березні цього року, заявила про вагомі причини вважати, що RT News координує з урядом Росії поширення дезінформації та підрив демократичного процесу в США. «Американська громадськість має право знати, чи це так. RT News публічно заявляла, що може уникнути наших законів, використовуючи компанії-прокладки, і настав час Мін'юсту провести розслідування», - заявила вона.

Законопроект, внесений Джин Шахін, дасть Мін'юсту США повноваження вимагати від телеканалу RT документи про його джерела фінансування та зовнішні зв'язки.

comments powered by Disqus