У Британії закликають перекласти на соцмережі юридичну відповідальність за контент

gov.uk

Про це пише видання The Guardian.

CSPL – це позавідомча державна інституція надає поради очільнику британського уряду щодо питань етики і норм поведінки. Інституція закликала Терезу Мей ухвалити відповідний закон протягом року.

У рекомендаціях незалежного комітету йде мова про необхідність для таких компаній як Facebook та Google оперативно блокувати небезпечний контент.

А британська поліція, на думку комітету, має провести тренування, які б гарантувати можливість розслідування правопорушень, що здійснюються за допомогою соціальних медіа.

Відповідно до стандартів ЄС соціальні мережі не несуть відповідальність за контент, оскільки, перш за все, розглядаються як місце для зберігання інформації.

Однак вихід Великої Британії із ЄС дозволить Британії посилити вимоги до контенту на таких ресурсах, уважають в комітеті.

У інституції зазначили, що «Facebook, Twitter і Google – це не просто платформи для контенту, який публікують люди», адже вони відіграють певну роль у формуванні того, що бачать користувачі, і тому «повинні взяти на себе більшу відповідальність за незаконні матеріали».

Незалежний Комітет зі стандартів державного життя Англії звернувся до Терези Мей з проханням ухвалити в цей же термін ще один закон, який вводить покарання за онайн-залякування кандидатів в депутати під час виборів. CSPL заявив, що цьогорічні дострокові вибори до парламенту країни засвідчили, що Facebook, Twitter і Google стали зручним інструментом для залякування політиків. На думку організації, ці платформи стали  «найважливішим фактором», які призвели до переслідувань, погроз насильства та сексуального насильства, а також шкоди майну кандидатів.

«Дехто відчував потребу повністю відключатись від соціальних мереж через образи, з якими вони там стикалися, а інших це переконало не подаватися на державну посаду. Недостатньо було зроблено. Комітет глибоко стурбований обмеженою участю компаній–соціальних медіа у вирішенні цих питань», – повідомили в організації.

На думку CSPL це може негативно вплинути на різноманітність представницької демократії, тож партії мають «важливу відповідальність», аби підтримати кандидатів з-поміж жінок, чорношкірого населення, представників етнічних меншин та ЛГБТ-спільноти.

Нагадаємо, у Німеччині з 1 жовтня набрав чинності закон, що забороняє прояви ненависті і цькування в інтернеті.

У травні суд у Відні забов'язав соціальну мережу Facebook видаляти образливі публікації, якщо вони несуть «мову ворожнечі».

Тим часом в США суд постановив, що політики не можуть блокувати користувачів у соцмережах.

comments powered by Disqus