Трамп заборонив використання продукції Kaspersky Lab федеральним урядом

Фото: Sergei Karpukhin, REUTERS

Про це повідомив «Голос Америки».

Цивільні і військові відомства федерального уряду відтепер не зможуть використовувати програмне забезпечення російської антивірусної фірми

Підписання цього закону завершило багатомісячні зусилля з метою витіснення російської антивірусної комп'ютерної програми з федеральних відомств у зв’язку з підозрою про її співпрацю з Кремлем.

Заборона є частиною закону про витрати на оборонну політику, підписаного Дональдом Трампом, і підкріплює вересневу директиву його адміністрації, відповідно до якої цивільні відомства повинні відмовитися від програмного забезпечення Kaspersky Lab протягом 90 днів. 

«Справа проти Kaspersky Lab добре задокументована і вкрай тривожна. Цей закон потрібно було прийняти вже давно», – заявила сенатор-демократ Джин Шахін, яка очолила кампанію в Конгресі за видалення програм російської фірми з урядових комп’ютерів. Вона додала, що програмне забезпечення компанії являє «серйозний ризик» для національної безпеки США.

Як раніше писав MediaSapiens, у травні спецслужби США почали вивчати використання продуктів Kaspersky Lab. Конгресу запропонували відмовитися від використання програмного забезпечення компанії, а Комітет Сенату США запропонував заборонити цю продукцію в оборонних відомствах.

На початку липня стало відомо, що у США компанію «Лабораторія Касперського» підозрюють у зв'язках з російською владою і спецслужбами. Аби розвіяти ці підозри, глава компанії Євген Касперський заявив, що готовий надати американській владі вихідний код своїх програм. 

Представники США зустріли цей крок зі схваленням, але заявили, що його недостатньо.

12 грудня старший представник Міністерства внутрішньої безпеки з питань кібербезпеки Крістофер Кребс заявив журналістам, що майже всі урядові відомства повністю видалили продукти Kaspersky Lab зі своїх мереж. За його словами, офіційна відповідь компанії не містить інформації, яка може змінити думку адміністрації про її продукцію.

Нагадаємо, в жовтні ізраїльські спецслужби заявили, що дані Агентства національної безпеки (АНБ) США були викрадені в 2014 році завдяки антивірусній програмі російської компанії Kaspersky Lab.

Засновник компанії Євген Касперський у відповідь повідомив, що його співробітники випадково отримали засекречені файли АНБ під час завантаження інформації про хакерську групу Equation Group. Він заявив, що наказав їх видалити.

У листопаді сайт WikiLeaks заявив про те, що зафіксував принаймні три випадки, коли ЦРУ маскувало свої віруси під продукти Kaspersky Lab.

У грудні уряд Великої Британії випустив  попередження про ризики для безпеки при використанні російського антивірусного програмного забезпечення Kaspersky Lab. Після цього один з найбільших британських банків Barclays припинив використовувати антивірусні програми російської компанії.

 
comments powered by Disqus