Саудівська Аравія скасує заборону на кінотеатри, що діяла більше 35 років

iStock

Про це повідомляє Associated Press. Кінотеатри були закриті в країні 35 років тому на хвилі ультраконсервативної політики. Поправки до законодавства, які знімуть заборону, запропонував наслідний принц Мухаммед ібн Салман Аль Сауд (Mohammad bin Salman).

Уряд Саудівської Аравії розраховує, що відкриття кінотеатрів принесе економіці країни близько 24 мільярди доларів до 2030 року та створить більше 30 тисяч робочих місць.

Як відзначає AP, принц раніше ініціював низку інших соціальних реформ, наприклад, зняття заборони на керування автомобілем для жінок, дозвіл на проведення концертів тощо.

Поки що невідомо, чи дозволять показувати в кінотеатрах американські або індійські блокбастери, і наскільки сильно фільми будуть цензуруватися. Також залишається відкритим питання щодо поділу залів на чоловічі, жіночі та сімейні зони.

Правозахисна організація Freedom House у своєму рейтингу присвоїла Саудівській Аравії статус «невільної» країни. Раніше цього року Організація Об'єднаних Націй звинуватила Саудівську Аравію за прийняття жорсткого законодавства для утисків свободи слова в країні.

comments powered by Disqus