Петро Порошенко своїм указом скасував публікацію публічної інформації про діяльність Президента України (доповнено)

president.gov.ua

Відповідно до указу Президента України № 883/2014 від 17 листопада 2014, втратили чинність статті 2, 3 і 5 указу президента України № 548 від 5 травня 2011 року «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в допоміжних органах, створених Президентом України».

Скасовані положення передбачали: забезпечення систематичного та оперативного оприлюднення й оновлення інформації про діяльність Президента; оприлюднення в офіційних виданнях та на інформаційних стендах форм запитів на інформацію; доручення Державному управлінню справами забезпечити фінансові витрати на виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації»; інші положення на виконання зазначеного закону.

MediaSapiens звернувся за коментарем до медіаюристів.

Юрист Інституту масової інформації Роман Головенко пояснив, що скасовані положення Указу передбачали процедурні речі: переважно доручення різним суб'єктам провести підготовку до виконання Закону «Про доступ до інформації» (який саме мав набрати чинності в момент видання Указу в первісній редакції).
 
«Більшість скасованих норм уже втратили своє значення, бо з моменту набрання чинності Законом пройшло більше трьох років. Виглядає на те, що Адміністрація Президента просто "підчищає" законодавство від норм, які втратили актуальність», - зазначив Роман Головенко.
comments powered by Disqus