Парламент Молдови заборонив деякі види російських телепрограм

ukrinform.com
Про це повідомляє власний кореспондент «Укрінформу» в Молдові.

Згідно з документом, заборона стосуватиметься тільки інформаційних, аналітичних, політичних і військових програм російського телебачення.

Порушникам закону загрожують грошові штрафи від 2 до 3,5 тисяч євро, а у разі повторного порушення штрафи можуть збільшитися до п'яти тисяч євро. Крім того, Координаційна рада з телебачення і радіомовлення Молдови матиме право ініціювати процедуру відкликання ліцензії на мовлення.

За ухвалення закону проголосував 61 зі 101 депутат парламенту. Проти закону висловилися опозиційні комуністи і депутати від Партії соціалістів Молдови.

У травні з ініціативою про заборону російських телепрограм на території Молдови виступила Демократична партія Молдови. Її лідер Влад Плахотнюк заявив, що «медійний простір Республіки Молдова має бути звільнений від російської пропаганди».

Тоді президент Молдови Ігор Додон заявив, що не підпише закон. За його словами, цей закон погіршить партнерські стосунки країни з РФ.

Згідно з молдавським законодавством, якщо глава держави відмовляється підписувати закон, депутати парламенту мають право повторно проголосувати за його прийняття, після чого закон буде опублікований в «Офіційному моніторі». 

У серпні минулого року прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп заявив, що його країна потребує підтримки західних партнерів, щоб протистояти російській пропаганді, зокрема, напередодні президентських виборів.

comments powered by Disqus