Німецький фотограф виграв суд у Facebook за видалення EXIF-даних зі знімків

Lifehacker

Відповідне рішення німецький суд виніс ще в лютому цього року, проте в листопаді закінчився шестимісячний термін, протягом якого Facebook могла подати апеляцію, пише PetaPixel.

Фотограф Райнер Штойслофф подав позов до компанії Facebook через те, що при завантаженні знімків у соцмережу, вона автоматично видаляє з них EXIF-дані. Таким чином, Facebook порушує німецький закон про авторське право. У постанові суду від 9 лютого,йдеться про те, що порушення законодавства дійсно відбулося. А оскільки за шість місяців Facebook не подала на оскарження рішення, воно вважається остаточним. Тепер компанії загрожує штраф в розмірі € 250 тисяч за кожен випадок порушення авторського права при видалення EXIF-даних. Тому компанії доведеться адаптувати свою систему завантаження фотографій для німецьких користувачів.

Юрист та журналіст Хендрік Відувільд (Hendrik Wieduwilt) вважає, що ця справа є хорошим прикладом того, як фотографи можуть захистити свої права: «Навряд чи Facebook буде вносити зміни в свою систему виключно для Німеччини, тому це рішення може мати глобальні наслідки».  

Нагадаємо, Facebook раніше розкритикували за цензурування видатної фотографії американського репортера Ніка Ута «Жах війни». Тоді ж медіаексперти закликали соцмережу соцмережу визнати свою відповідальність, як одного з найбільших каналів поширення контенту, в тому числі новинного, та залучати живих людей в якості редакторів для формування новинної стрічки, замість того, аби покладатися виключно на алгоритм.

comments powered by Disqus