Німеччина та Франція знову підозрюють Facebook у незаконному зборі даних юзерів

Digital Trends

Як повідомляє DW, 19 грудня експерти Федерального антимонопольного відомства Німеччини оприлюднили звіт, у якому заявили, що американська компанія Facebook діє всупереч європейським нормам щодо збору та обробки даних.

Відомство вважає, що соціальна мережа не лише збирає дані, а й прив'язує акаунти користувачів в інших сервісах до їхніх профілів у Facebook. 

Німецькі експерти визнають, що Facebook посідає домінуюче положення на ринку Німеччини. Через це, на їхню думку, компанія має враховувати відсутність у мешканців країни можливості обрати іншу соціальну мережу. 

Facebook такі звинувачення заперечує. Представники американської компанії наголошують, що популярність не тотожна домінуючому положенню на ринку. Ще одним аргументом Facebook є те, що нині німецький юзер користується в середньому 7 програмами чи додатками, а половина мешканців країни взагалі не зареєстровані в Facebook.

Федеральне антимонопольне відомство Німеччини проводить службове розслідування щодо Facebook з 2016 року. Остаточне рішення очікується не раніше червня 2018 року.

Тим часом у Франції, як пише «Укрінформ», національна комісія з інформаційних технологій і свободи (CNIL) виступила із заявою про те, що соціальна мережа Facebook незаконно обмінюється даними з месенджером WhatsApp.

У CNIL переконані, що WhatsApp передає Facebook номер телефону юзера та вивчає звички користувача в соцмережі, чим порушує закону про захист даних у Франції.

Національна комісія з інформаційних технологій і свободи Франції зобов'язала WhatsApp і Facebook впродовж місяця усунути порушення. Якщо цього не відбудеться, CNIL запустить розслідування проти месенджера і запровадить санкції.

Нагадаємо, у травні Національна комісія з інформаційних технологій і свободи Франції вже оштрафувала компанію Facebook на 150 тис. євро через збір даних користувачів соціальної мережі. Того разу йшлося про те, що Facebook використовує особисті дані людей для адресної реклами. Також у Франції заявили, що соцмережа стежила за пошуковими запитами своїх користувачів без їх відома за допомогою cookies, які містять історію відвідин сайтів та інформацію про вподобання.

У вересні в Іспанії заявили, що соціальна мережа Facebook незаконно збирає інформацію про мільйони користувачів з країни. Це загрожує компанії штафом в  1,2 млн євро. Раніше з цього приводу з Facebook також судилася Бельгія.

comments powered by Disqus