Лондонський аеропорт Гатвік через невідомий дрон відмовив у посадці п’яти літакам

BBC / Getty

Як повідомляє BBC, з міркувань безпеки літакам заборонили посадку й вони були змушені кружляти над аеропортом, поки безпілотник знаходився біля смуги. П’ять літаків перенаправили для посадки в інші місця - в аеропорти Борнмут та Станстед. Поліція розслідує інцидент.

В 2016 році Великобританія переглянула правила використання дронів. Згідно з новими змінами, внесеними в правила, пілотам БПЛА заборонено літати поблизу аеропортів чи аеродромів. Платформу не можна піднімати вище 120 метрів та підлітати до людей на відстань ближче 50 метрів. Також пристрій має залишатися в полі зору пілота.

Британська організація Airprox Board, яка займається моніторингом подібних випадків, повідомила, що за минулий рік дрони підлітали на небезпечну відстань до літаків 62 рази. Так, в аеропорту Единбурга дрон мало не зіткнувся з літаком, наблизившись до нього на відстань 22 метрів.

Як писав MediaSapiens, Державна авіаційна служба України презентувала концепцію регулювання для безпілотних літальних апаратів (БПЛА).  Нею також передбачається заборона польотів біля аеропортів та поблизу людей, окрім пілота та відуального спостерігача. 

comments powered by Disqus