Єврокомісія звинувачує Facebook у наданні недостовірної інформації про угоду з WhatsApp

freebrowsinglink.com

Про це йдеться у повідомленні на сайті Єврокомісії.

Компанії загрожує штраф у розмірі 1% від вартості угоди. 

«У даному конкретному випадку попередня думка Єврокомісії полягає в тому, що Facebook надала нам неправдиву або таку, що вводить в оману, інформацію. Тепер у Facebook є можливість відповісти», - сказала членкиня Єврокомісії з питань конкуренції Маргрете Вестагер. 

Компанія повинна надати відповідь не претензії ЄК до кінця січня.

У 2014 році Facebook запевняла ЄК, що не зможе забезпечити автоматизоване зіставлення користувальницьких облікових записів у Facebook з акаунтами WhatsАpp через відсутність технічних можливостей таких операцій. Разом з тим, у 2016 році в оновлених умовах роботи з WhatsАpp була прописана можливість об'єднання аккаунта у Facebook з номером телефону. Єврокомісія зробила висновок, що технічна можливість такої прив'язки могла існувати і в 2014 році, і зажадала роз'яснень. 

Нагадуємо, що у вересні Управління із захисту інформації Гамбурга зобов'язало Facebook припинити збір і зберігання даних користувачів WhatsApp. Крім того, соцмережу Facebook зобов'язали видалити всі дані, які вже були зібрані.

Окрім того, у жовтні Міжнародна правозахисна організація Amnesty International склала рейтинг захищеності месенджерів від несанкціонованого доступу до переписки користувачів. Автори доповіді оцінювали месенджери за рядом критеріїв, пов’язаних із безпекою, за 100-бальною шкалою. Найвищі оцінки — по 73 бали — отримали Facebook Messenger та WhatsApp. 

comments powered by Disqus