Американським військовим дозволили збивати дрони, якщо вони несуть загрозу

Amelia Holowaty Krales, The Verge

Представник Пентагону капітан Джефф Девіс (Jeff Davis) пояснив, що відтепер дрони, які порушують безпілотну зону навколо військових баз, можуть бути «примусово відключені, знищені та відстежені», залежно від обставин. До цього операторів дронів, які порушували межі безпілотних зон, могли лише оштрафувати чи засудити до тюремного ув'язнення.

Згідно з діючими правилами у США, військові бази, національні парки, великі спортивні стадіони та аеропорти вважаються безпілотними зонами. Раніше цього року Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) оновило перелік об’єктів, над якими заборонено виконувати польоти на дронах. До нього було додано ще 133 військових об'єкти.

Деякі платформи мають вбудовані карти безпілотних зон, над якими дрони не виконують польоти. Однак, користувачі навчилися обходити це обмеження, встановлюючи на них модифіковане програмне забезпечення або купуючи дрони з вже деактивованою функцією контролю за дотриманням безпілотних зон.

Окремо адміністрація Дональда Трампа висунула пропозицію запровадити контроль над усіма безпілотними літаючими системами (unpiloted aircraft system, UAS) та дозволити примусово відключати їх або знищувати, якщо вони становитимуть загрозу. До зон, які пропонує контролювати ініціатива, відноситимуться зони пошуково-рятувальних робіт, лісові пожежі, місця проведення поліцейських розслідувань тощо.

Нещодавно у США був заарештований оператор дрона, який заважав гасити пожежу.  14 авіакоманд пожежників були змушені залишатися на землі, поки 54-річний Джин Алан Карпентер робив аерофотозйомку зі своєї платформи.  Йому висунули звинувачення в «небезпечній та незаконній експлуатації безпілотних літальних апаратів», що створило «суттєвий ризик неминучої смерті або отримання фізичних травм» для пожежників.

Іншого американського фотографа засудили до 30 днів в'язниці і $ 500 штрафу за необережне керування дроном. Його пристрій упав на натовп під час прайд-параду.

Втім, у використання дронів є й позитивний бік. Соцмережа Dronestagram та National Geographic щороку проводять конкурс кращих фотографій, зроблених за допомогою цих пристроїв. Найкрасивіші фотграфії Dronestagram 2017 можна проглянути тут.

comments powered by Disqus