Журналісти залишаються під прицілом на Східній Україні – Комітет захисту журналістів

donbass-info.com

«Незалежне висвітлення новин зі Східної України є однаково критичним як до місцевих мешканців, так і до регіональних та світових політиків», - заявляє координатор Комітету захисту журналістів у Центральній Азії та Східній Європі Ніна Огнянова. – Ми закликаємо всі сторони конфлікту в Донецьку дозволити журналістам виконувати їхню роботу безпечно та без перешкод, а українську владу – покарати нападників на пресу».

Комітет захисту журналістів насторожений тим, що вчора самопроголошена Донецька народна республіка заявила про обов’язкову реєстрацію медіа в новоствореному «Міністерстві інформації». До видань також висунули вимоги, що їхні матеріали не повинні містити «пропаганди війни, насильства, жорстокості, національної те релігійної ворожнечі». КЗЖ зазначає, що невідомо, які санкції проти медівників можуть бути застосовані, якщо вони не виконають цих вимог.

Крім цього організація описує ситуацію із нападом на редакцію незалежної місцевої газети «Про Город» у місті Торезі, а також атаку в Донецьку на телевізійників місцевого 12 каналу та загальнонаціонального ICTV.

Комітет захисту журналістів нагадує, що останніми місяцями клімат медіасвободи в Україні погіршився. Неодноразово повідомлялося про численні напади на українських та міжнародних репортерів, конфіскацію їхнього обладнання та перешкоджання передачі телевізійного сигналу.

comments powered by Disqus