Витік даних, влаштований інформаторкою WikiLeaks Челсі Меннінг, не міг зашкодити США

Heidi Gutman/Getty Images, The Guardian

Нещодавно опублікований аналіз Пентагону з’ясував, що секретні документи, які оприлюднила колишня військова Челсі Менінг, ніяк не вплинули на стратегічні плани США у веденні військових дій в Афганістані та Іраці.

Аналіз було проведено ще в 2011 році. Запізніле оприлюднення цього звіту створює новий контекст для суворого покарання, яке отримала Менінг та до офіційної позиції уряду США, який стверджував, що витік даних завдав серйозної шкоди національній безпеці країни. Як відомо, її засудили до 35 років в'язниці за розсекречення 700 тисяч документів через сайт Wikileaks. В 2017 році президент США Барак Обама скоротив її термін ув'язнення. Менінг вийшла на свободу 17 травня 2017 року.

В оригіналі звіт містив 105 сторінок, однак журналістові видання BuzzFeed вдалося отримати лише дуже відредаговану його версію з 35 сторінок. Втім, цього було достатньо, аби виділити ключові його фрагменти. Зокрема, автори звіту стурбовані негативним впливом, який може мати широкий розголос у медіа та увагою журналістів до великої кількості жертв серед цивільних мешканців Іраку та Афганістану, які були поранені чи вбиті під час війни.

Нагадаємо, після виходу з в’язниці Челсі Менінг  дала інтерв’ю для телеканалу ABC, в якому розповіла, що своїми діями намагалася привернутиу вагу громадськості до військових дій США за кордоном.

comments powered by Disqus