У соцмережах жартують про «ключі шифрування Telegram» для ФСБ

Telegram

На фото зображені  звичайні ключі. У листі, написаному буцімто від імені засновника  Telegram Павла Дурова, йдеться про те, що це і є «ключі від кросплатформного месенджера Telegram», які Дуров надсилає директору ФСБ Олександру Бортнікову «з найкращими побажаннями».

Згодом Павло Чіков уточнив, що фото зробив невідомий автор і воно є просто жартом.

 

Нагадаємо, раніше «Роскомнагляд» дав месенджеру час до 4 квітня, щоб передати ФСБ ключі шифрування. Засновник Telegram —  росіянин Павло Дуров — написав у Twitter, що погрози заблокувати месенджер ні до чого не приведуть. «Telegram захищає свободу і конфіденційність», — йдеться у його твіті.

До цього у Верховному суді РФ розглядався позов Telegram до Федеральної служби безпеки Російської Федерації. Суд постановив, що вимога надати ключі шифрування не порушує законодавство про таємницю листування, тому месенджер повинен передати їх спецслужбі. У грудні 2017 року Telegram був оштрафований в Росії на 800 тисяч рублів за відмову передати ключі шифрування.

Минулого тижня російське відомство Роскомнагляд звернулося до московського суду з позовом про блокування месенджера Telegram. Причиною позову стало ненадання ключів шифрування до листування користувачів за запитом Федеральної служби безпеки Росії.

 

comments powered by Disqus