В Білорусі затримували журналістів, які висвітлювали акції проти «декрету про дармоїдів»

Deutsche Welle

Як повідомляє Deutsche Welle, через надумані причини правоохоронці затримали незалежних журналістів, які висвітлювали протести. У місті Борисов були затримані кореспонденти незалежного телеканалу Белсат Ольга Чайчіц і Сергій Ковальов. За словами чергового міліціонера, журналістів затримали для перевірки документів. Їх кілька годин протримали в черговій частині, а потім відпустили. У Кобрині після акції міліція затримала незалежних журналістів Алеся Левчука та Мілану Харитонову.

Поблизу Мозиря, де також планувалася акція протесту проти «декрету про дармоїдів», співробітники ДАІ заблокували машину журналіста Костянтина Жуковського. Його документи правоохоронці перевіряли близько 4 годин. У Гомелі затримали фрілансерку Ларису Щирякову - її авто викликало підозри, оскільки могло перебувати в розшуку через викрадення. У Вітебській області по дорозі до Новополоцька міліція двічі затримувала автомобіль з журналістами Сергієм Русецький і Володимиром Луньовим.

Глава Білоруської асоціації журналістів (БАЖ) Андрій Бастунець вважає, що це була спланована акція влади. «Зрозуміло, що ставили за мету не допустити висвітлення акцій протесту, куди за завданням редакцій прямували кореспонденти, причому затримували навіть там, де акції не відбулися», - прокоментував він.  Асоціація направила заяву в МВС і Генеральну прокуратуру Білорусі, в якій закликала припинити таку практику та розслідувати всі випадки і притягнути винних до відповідальності.

Згідно з даними БАЖ, з початку 2017 роки 25 журналістів були затримані або притягнуті до адміністративної відповідальності при виконанні ними професійних обов'язків.

Нагадаємо, минулого року МЗС Польщі оголосив про припинення фінансування телеканалу «Белсат». Через це в Мінську під будівлею адміністрації президента Білорусі відбувся пікет на підтримку телеканалу «Белсат» та свободи слова. Втім, згідно з договором між телеканалом та МЗС Польщі, останній в 2017 році повинен виконати свої обов'язки з фінансування «Белсат».

comments powered by Disqus